Co to jest analiza kolorystyczna?

Na podstawie tego, jakiego koloru są Twoja cera, oczy i włosy można określić jakie barwy najlepiej podkreślą Twoją urodę. Dzięki przyporządkowaniu swojego typu urody do jednej z czterech pór roku poznajesz optymalną dla siebie paletę kolorów. Od tej pory wiesz, jakie kosmetyki kolorowe będą najlepsze dla Twojej cery, czego unikać na sklepowych wieszakach i jakie dodatki sprawią, że efekt Twojej stylizacji będzie oszałamiający.

Na czym polega rozszerzona analiza kolorystyczna?

Mamy cztery pory roku w podstawowej analizie kolorystycznej. W rozszerzonej analizie Twoją urodę można jeszcze szczegółowiej „zbadać”. Określamy bowiem nie tylko czy Twój typ jest jasny, ciemny, chłodny czy ciepły, ale również jakie jest nasycenie kolorytu Twojego ciała. Rozszerzona analiza dzieli jeszcze każdą z pór na trzy rodzaje, daje więc nam to 12 pór roku – 12 typów urody. Nie ma ludzi, którzy nie mogą być sklasyfikowani wobec tego schematu. Każdy człowiek ma swoją porę roku.

Dlaczego przyrównujemy się do pór roku?

Dlatego, że natura nigdy się nie myli. Każda pora roku ma swoje określone barwy – wszystkie różnią się od siebie, ale wszystkie są piękne. Tobie potrzebne jest poznanie, jakie barwy natury występują w większości na Twoim ciele. Zasada jest taka, że kolory które masz w sobie powinnaś nosić również jako ubranie. Wtedy wydobędziesz blask oczu, światłość cery i witalność uśmiechu. Wystarczy spojrzeć na poniższe obrazki. Podejrzewam, że z łatwością zidentyfikujesz, które zdjęcia są przypisane do konkretnej pory roku.

pory roku - krajobrazy

Jak sprawdzić, którą jesteś porą roku?

Najbardziej uniwersalną metodą będzie wykluczanie kolejnych możliwości. Należy, więc w trzech krokach zawężać pole manewru i odrzucając opcje, jakimi na pewno nie jesteś, dojść do tej upragnionej. Wystarczy odpowiedzieć na pytania:

  1. Jaki typ urody – chłodny czy ciepły?
  2. Jaka pora roku – wiosna, lato, jesień, zima?
  3. Jakie nasycenie pory roku?

ZIMA
– intensywna (ciemna) zima
– prawdziwa (chłodna) zima
– czysta (wyraźna) zima

LATO
– prawdziwe (chłodne) lato
– delikatne (jasne) lato
– stonowane (zgaszone) lato

JESIEŃ
– stonowana (zgaszona) jesień
– intensywna (ciemna) jesień
– prawdziwa (ciepła) jesień

WIOSNA
– czysta (wyraźna) wiosna
– delikatna (jasna) wiosna
prawdziwa (ciepła) wiosna

Pierwsze dwa kroki opisane będą w dwóch oddzielnych postach, następnie przejdę do charakterystyki poszczególnych pór roku. W międzyczasie będę również robić oddzielne posty na temat znanych osób i tego, jakie typy reprezentują – można więc powiedzieć, że będą to mini ćwiczenia. Im więcej będziemy wałkować ten temat, tym łatwiej i bezbłędniej określisz swoją porę roku.