W tym wpisie użyłam linków afiliacyjnych, ale nie współpracuję bezpośrednio z żadną z wymienionych marek.

Przed Wami schemat ubioru, który określiłabym jako łatwy, ale jednocześnie efektowny. To najprostsze wiosenne połączenie:

trencz + koszulka + jeansy + wsuwane buty + torebka

Taki zestaw był, jest i będzie wyglądać współcześnie, a trendy mogą tutaj tylko pomóc i wprowadzać małe szczególiki, które podkręcają całość. Bardzo się cieszę, że szersze nogawki spodni są już czymś oczywistym i że jest z czego wybierać w sklepach. Podobają mi się również buty z mocnymi podeszwami oraz płaszcze, które mają sporo objętości. Spójrzmy jednak na tę podstawę stroju pod kątem kolorów. Analiza kolorystyczna niech będzie tutaj luźną podpowiedzią. Starałam się użyć najmniejszej liczby elementów w tych zestawach i zmieniać kolor tylko wtedy, gdy jest to kluczowe.

Typy zimowe

Płaszcz COS
Koszulka Selected Femme
Jeansy Gina Tricot
Torebka Ryłko
Buty Gant

Zimowe typy urody odnajdą się w kontraście – biała koszulka i czarny płaszcz. Ja sama jednak najbardziej uwielbiam czarną koszulkę pod czarnym płaszczem i mam dokładnie tak samo z marynarkami i golfami. Jeżeli tylko jeansy są jasne, dobieram górę w całości czarną. Biżuteria złota lub srebrna, z lekkim wskazaniem na srebro. Wariacją tego uniformu może być kolor trencza – rozważałabym jeszcze granat (przykład) lub grafit (przykład).

Typy wiosenne

Płaszcz Bombshe
Koszulka Selected Femme
Jeansy Gina Tricot
Torebka Ryłko
Buty Gant

Dla wiosen zmieniłam jedynie kolor płaszcza, na taki typowo trenczowy beż. Wiosny w białym kolorze wyglądają według mnie zazwyczaj świeżo, ale rozumiem, że mogą szukać dla siebie jakichś odcieni bardziej złamanych (przykład). Tutaj wskazałabym już stanowczo na złotą biżuterię. Torebka i buty zostają, choć przyznam, że brązowe lub rudawe loafersy na wiosnę wyglądają bardzo elegancko i nie odbiegają uniwersalnością od czerni (przykład).

Typy letnie

Płaszcz COS
Koszulka Pieces
Jeansy Gina Tricot
Torebka Ryłko
Buty Gant

Postawiłabym na szare płaszcz i koszulkę, ale są jeszcze inne kolory płaszcza jakie proponowałabym dla lata: zgaszona zieleń (przykład) i taupe (przykład), błękity lub stal (przykład), może granat w wydaniu denimowym (przykład). Tak naprawdę lato ma dość duży rozstrzał kolorów, trzeba jedynie uważać na zbyt agresywne i stanowcze kolory. Biżuteria srebrna.

Typy jesienne

Płaszcz Neo Noir
Koszulka Selected Femme
Jeansy Gina Tricot
Torebka Ryłko
Buty Gant

Jesień w oliwce, ale niewypłowiałe beże, takie idące w kamel będą pasowały (przykład). Niekoniecznie kombinowałabym z brązową skórą w dodatkach, choć to w pewnym sensie już odruchowo się narzuca dla tego typu. Zostałabym przy czerni, nawet na koszulce, żeby całość była nieprzytłumiona. Ewentualnie, szukałabym torebki w kolorze czekolady (przykład), ale buty zostawiłabym czarne.

Który z tych uniformów najbardziej pasuje do Was i jakie dodatki dodałybyście do niego, żeby czuć się w nim naturalnie?