Sportowa elegancja opiera się na wykorzystywaniu tych samych sylwetek w stroju dziennym i wieczorowym. Dzięki dodatkom to samo ubranie zmienia swój charakter ze sportowego na elegancki.

Najpopularniejszą i najbardziej uniwersalną sylwetkę tworzą żakiet i jeansy. Te elementy zawsze będą klasyką sportowej elegancji. Zarówno żakiet, jak i jeansy nawiązują do męskiego designu. Wręcz naturalne wydaje się dobranie do nich sportowych butów i luźnej koszulki. Uzupełnieniem może być zegarek w męskim stylu. Można też całkowicie zrezygnować z dodatków. Elegantsza wersja zakłada zmianę -> trampki na szpilki, koszulka na jedwabny top. Subtelna biżuteria jako dodatek i gotowe.

uniform sportowa elegancja żakiet i jeansy boyfriend

Prostszej sylwetki niż poniższa już nie może być. Wkładany przez głowę prosty sweterek, a do tego spodnie z materiału o podobnym kolorze. Duża torba o prostej formie, męski zegarek i trampki tworzą sportową stylizację. Szpilki, z mniejszą torebką i wytwornymi kolczykami to już elegancka wersja tej samej sylwetki.

uniform sportowa elegancja czerwony sweter przez głowę i spodnie materiałowe

Stworzenie spójnej garderoby, w przypadku wyboru tego stylu, jest dziecinnie proste. W zasadzie można się opierać wyłącznie na dwóch zaprezentowanych sylwetkach i mieć do końca życia rozwiązany problem zakupów. Mając w szafie różne odmiany kolorystyczne żakietu i kilka wersji podobnie skrojonych jeansów natychmiast powiększamy możliwość kombinacji. Przy tym stylu warto zrezygnować ze wzorów i trzymać się ustalonej palety kolorów, tak, aby każde ubranie pasowało do pozostałych. Wyobrażacie sobie jaką wolność daje wyciągnięcie z szafy dowolnych jeansów i żakietu i świadomość, że te dwa elementy będą do siebie pasowały?