Drogie dziewczynki, założyłam profil na Instagramie. Staram się jak mogę i wrzucam (jak na mnie) sporo zdjęć. Jeżeli chcecie być na bieżąco, to zapraszam tutaj. W stopce też jest odnośnik do instagrama.

A tymczasem zobaczmy ostatnie już porównanie typów urody do wnętrz. Mam nadzieję, że każda z Was znalazła coś miłego dla siebie.

Stonowana (zgaszona) jesień

Stonowana jesień nie krzyczy. Urzeka dostojeństwem. W większości ciepłe kolory mieszają się z szarościami. Całość jest stonowana. Nie ma miejsca na bezczelne, mocne kolory. Tutaj można odpocząć. Wnętrze jest surowe, ale również szlachetne. Ostre kształty to jedyny kontrast do zgaszonych barw. Nie ma potrzeby, by gromadzić wzory. Jeżeli już to delikatne i małe. Akcentować można tak jak w przypadku ciała kobiety, delikatnym srebrem i złotem, które nie mieni się jak szalone, tylko dopełnia różnorodności faktur delikatnym błyskiem.

kominek w salonieźródło: desiretoinspire.com

Stonowane (zgaszone) lato

Zgaszone lato swój spokój odnajduje w stonowanych odcieniach szarości i błękitu. Mimo, że ma się wrażenie przytulności w takim wnętrzu, to jednak chłodne kolory i metalowe dekoracje nie dadzą nam zapomnieć, że mamy do czynienia z chłodną porą roku. Zgaszone lato lubi romanse z jesienią, dlatego nie obawia się wykorzystywać drewna w celach zdobniczych. Tak samo jest z kobietami o tym typie urody: tylko one potrafią jak nikt inny połączyć szarą sukienkę z kolczykami ze starego złota, albo biżuterią w stylu etno.

błękit we wnętrzachźródło: desiretoinspire.net

Czysta (wyraźna) wiosna

Tej porze roku służą wzory. Spokojne z pozoru pomieszczenie można zawsze urozmaicić jakimś mocnym kolorem. Natomiast w przypadku wyraźnej wiosny to jeszcze może być za mało. Tu potrzeba czegoś mocniejszego. Potrzeba mocnego uderzenia, dużej plamy koloru lub miksu motywów. Jeżeli kolor to ciepły. Z pozoru te pomieszczenia są zimne. Jednak dodanie  do nich wyraźnego, ciepłego koloru, który dominuje nad ścianami i podłogą, zmienia zupełnie charakter pokoju. Wyraźna wiosna nie znosi monotonii.

akcenty we wnętrzachźródło: desiretoinspire.net

Czysta (wyraźna) zima

Wystrój wnętrz jaki oddaje charakter czystej zimy określiłabym jako 2+1. Kontrast plus akcent. Dwa kolory, które się ze sobą ścierają, czyli na przykład czarna podłoga i białe ściany oraz kolor, który musi ich pogodzić, a przejmuje dowodzenie na przykład różowa sofa. Czysta zima potrzebuje mocnego koloru jak ryba wody. Bez koloru wygląda mdło i ponuro.

surowe wnętrza z koloramiźródło: desiretoinspire.net

Czyste i zgaszone kolory zgłoście się. Czy te wnętrza oddają Wasze temperamenty?