Na pierwszy rzut oka porównywanie kobiecej urody do wystroju wnętrz jest dziwne. Bo jak można kogoś tak ważnego jak człowiek postawić naprzeciwko czegoś tak błahego jak wnętrze domu? Aby ujrzeć zasadność tego porównania należy spojrzeć na zagadnienie ze strony estetycznej:) Ciało jakie otrzymujemy na start jest w stu procentach naturalne. Dopiero nasza ingerencja sprawia, że zmienia się na lepsze lub gorsze. Jesteśmy jak niezamalowana kartka, jak pusty pokój. Od tego, co z nim zrobimy, zależy jak wyglądamy.

Paleta kolorów jaką dostaliśmy od natury zobowiązuje. Nie łatwo jest samemu siebie zanalizować. Dlatego warto podpatrywać krajobrazy, co robiliśmy ostatnio, a także szukać inspiracji w każdej dziedzinie życia. Chciałabym abyście spojrzały na wybrane przeze mnie zdjęcia, zwłaszcza pod kątem wzorów i kolorów i próbowały odszukać te, które do was najbardziej przemawiają. Te które was reprezentują będą podobne do was, bo będą dotyczyły tej samej co wy pory roku.

Intensywna (ciemna) zima

Charakter intensywnej zimy doskonale odda wnętrze o ciemnych ścianach i surowym wystroju. Dodatki w wyrazistych kolorach, zupełnie jak w przypadku kobiecego ciała, dodadzą wnętrzu pazura. W przypadku wystroju wnętrz intensywnych zim zawsze chodzi o jeden schemat – baza jest ciemna (ściana, podłoga), akcenty w intensywnym kolorze (poduszki, dywany), dodatki błyszczące (szkło, ceramika). Przetłumaczmy to na wygląd – baza to ubranie; akcenty to buty, torebka, szal; dodatki to biżuteria.

ciemne wnętrze, intensywna zimaźródło: desiretoinspire.net, designsponge.com

Intensywna (ciemna) jesień

Idealnym otoczeniem dla intensywnej jesieni jest naturalnie wydobywana ciemność. Ściana z cegieł wydaje się bardzo organicznym dla tego typu urody elementem. Różne akcenty kojarzące się z podróżą i etnografią podkreślają tylko bogactwo i różnorodność tego typu urody. Ciemna jesień kocha nasyconą czerwień, żyje brązami i fioletem. Drewniana podłoga jest tak oczywista jako podstawa do budowania wystroju wnętrza, jak skórzane elementy w stroju i złoto jako dodatek.

ściana z cegłyźródło: desiretoinspire.net

Delikatna (jasna) wiosna

Jasna wiosna stoi ciepłym drewnem. W spokojnej i ascetycznej formie ten typ odnajduje się na równi z delikatnym latem. Jednak łagodzi geometryczne kształty mebli przyjemnym i dającym wrażenie ciepła kolorem. Cała gama łagodnych beżów, brązów i ecru odgrywa tu kluczową rolę. Nie ma potrzeby silenia się na minimalizm, on jest wpisany w naturę delikatnych typów urody, które nie znoszą przepychu. Kolory są przyjemne i dają poczucie przytulności. Jeżeli występują silniejsze akcenty kolorystyczne, to tylko w jasnych kolorach.

jasne drewno wnętrzaźródło: desiretoinspire.net

Delikatne (jasne) lato

Jasne lato odnajdzie się w spokojnej stylistyce domku na plaży. Spokojne kolory, szarości, biel i beż w chłodnych odcieniach ukoją nerwy i stworzą harmonię z kolorystyką ciała. Duże okna przez, które wpada światło. Żadnych mocnych akcentów kolorystycznych. Jeżeli dodatki to z delikatnego metalu w srebrnym kolorze. Jasne drewno. Ściany nagie bez zbędnego upiększania. Tak jak twarzy delikatnego lata potrzebna jest minimalna ilość kosmetyków, tak ściany we wnętrzu również są same w sobie ozdobą.

dom na plaży wnętrza

Czy któreś z tych wnętrz jest zbliżone do waszej palety kolorystycznej?