Zapraszam do dalszego inspirowania się wnętrzami. Dzisiaj przygotowałam coś dla bezkompromisowych – prawdziwych pór roku.

Prawdziwa (ciepła) wiosna

Ciepła wiosna jest zawsze blisko natury. Nie wyobrażam sobie wnętrz emanujących sztucznością lub surowością przy tym typie urody. Pogodne i naturalne kolory wiodą prym. Jeżeli elementy dekoracyjne, to takie związane ściśle z przyrodą – fauną i florą. Jest w tym dużo sielskich elementów, ale nie jest to rustykalny czy stricte wiejski styl. Raczej nowoczesna, świeża kolorystyka i wesołe elementy designerskie. Oczywiste wydają mi się białe wnętrza udekorowane zielenią, żółcią, oranżem. Energia.

naturalne wnętrzaźródło: desiretoinspire.net

Prawdziwa (ciepła) jesień

Ciepła jesień stoi drewnem. Drewno na podłodze ociepla wnętrze i czyni je przytulnym. Ten typ urody stabilizację i przyjaźń ma wpisaną w naturę. Dlatego i wnętrze prawdziwej jesieni będzie gościnne. Wybrałam pomieszczenia, które skupiają się wokół stołu i siedzenia. Oczywiście kolory oscylują wokół brązów i złota. Jest to zdecydowanie najbogatszy typ, wobec czego we wnętrzach dominują zaokrąglone formy, szlachetne dekoracje i gra światłem.

drewniana podłoga jadalniaźródło: desiretoinspire.net

Prawdziwa (chłodna) zima

Kto jak nie prawdziwa zima będzie umiał tak grać kontrastem. Czerń i biel ścierają się w tym pomieszczeniu. Od czasu do czasu jest przyzwolenie na jakiś akcent kolorystyczny. Surowa biel i czarne dodatki, ewentualnie metalowe elementy tworzą ascetyczną przestrzeń do życia. Temu typowi kolorystycznemu nie pasują opływowe formy. Czysta geometria, oszczędność w fakturach, bezkompromisowa forma odnoszą się zarówno do ciała, jak i wnętrza prawdziwej zimy.

czarnobiałe wnętrzeźródło: desiretoinspire.net

Prawdziwe (chłodne) lato

Tak jak i ciało prawdziwego lata, wnętrze tego typu domaga się spokojnych, ale ciemnych kolorów. Nie jest ten typ zainteresowany energią, lecz harmonią. Do bieli i szarości dodajemy spokojne fiolety i kobalty, a nawet granat. Nie ma tu cekinów i błyskotek, jest raczej stonowany metal i miękkie faktury takie jak zamsz, wełna, włosie. Do wnętrza wpuszczamy jedynie naturalne światło, które nie pozwala na całkowite utonięcie w ciemności.

szarości we wnętrzachźródło: desiretoininspire.net

Jakie zdjęcia przypadły Wam do gustu? Odnalazłyście siebie w przedstawionych ilustracjach?