Kolory najkorzystniejsze dla swojej urody można znaleźć wszędzie. Oczywiście można szukać wśród dzieł sztuki, natury czy krajobrazów, ale warto też otworzyć się na coś, co jest często niepozorne i nie kojarzące się wszystkim z bazą inspiracji. A jedzenie też jest w pewnym sensie sztuką i to taką, która może być przyjmowana wszystkimi zmysłami. Przygotowałam kolaże z potrawami w roli głównej. Ciekawe czy znajdziecie w nich swoje ulubione barwy. Obrazy zdają mi się na tyle sugestywne, że tym razem ich nie komentuję. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to dla każdego łatwe do przełknięcia – szukanie kolorów swojej urody w sferze kulinarnej. Nic na siłę – jeśli nie jesteś się w stanie otworzyć na taki pomysł, po prostu zignoruj ten wpis. To jest tylko moje postrzeganie, ono może być jakąś podpowiedzią, a zapewne też jedną tylko z wielu możliwych interpretacji tematu.

STONOWANE (ZGASZONE) LATOstonowane lato jedzeniePRAWDZIWE (CHŁODNE) LATO prawdziwe lato jedzenie DELIKATNE (JASNE) LATOdelikatne lato jedzenieDELIKATNA (JASNA) WIOSNAdelikatna wiosna jedzeniePRAWDZIWA (CIEPŁA) WIOSNAprawdziwa wiosna jedzenieCZYSTA (WYRAŹNA) WIOSNA czysta wiosna jedzenieCZYSTA (WYRAŹNA) ZIMAczysta zima jedzeniePRAWDZIWA (CHŁODNA) ZIMAprawdziwa zima jedzenieINTENSYWNA (CIEMNA) ZIMAintensywna zima jedzenieINTENSYWNA (CIEMNA) JESIEŃintensywna jesień jedzeniePRAWDZIWA (CIEPŁA) JESIEŃprawdziwa jesień jedzenieSTONOWANA (ZGASZONA) JESIEŃstonowana jesień jedzenieWszystkie zdjęcia pochodzą z banków z darmowymi zdjęciami – foodshot.co, freefoodphotos.com, pexels.com, kaboompics.com i pixabay.com.

Które zestawienie przemawia do Ciebie najbardziej? Gdybyś miała znaleźć swoje kolory w kuchni, gdzie dokładnie zaczęłabyś szukać? Ja najpierw kierowałabym się do piwniczki z winem i półki z przetworami :)

W zakładce ANALIZY znajdziecie informacje i kontakt odnośnie robienia przeze mnie analiz kolorystycznych.

Podobne wpisy:
Typy urody jak krajobrazy – 1, 2, 3.
Typy urody jak kwiaty
Typy urody jak filmy – 1, 2, 3.
Typy urody jak wnętrza – 1, 2, 3.