Jako że w zeszłym tygodniu myślałam wyłącznie o kolorach i nad nimi pracowałam (czym niebawem się z Wami podzielę) musiałam zrobić wpis w którym wyłuskuję jakieś piękne połączenia. Natura nie ma sobie równych. Żaden malarz nigdy się geniuszem do natury nie zbliży.

Nie traktujmy tego zbyt dosłownie, tylko zachwycajmy się połączeniami kolorów, które występują wokół nas. Wyglądając przez okno albo patrząc w górę też można się bardzo mile zdziwić :)

Czysta (wyraźna) zima

Połączenie fioletu i różu nie musi być wyłącznie cukierkowate. Przełamane bielą albo chłodnym błękitem oraz podbite czernią albo najbardziej intensywnym odcieniem indygo sprawia wrażenie bardziej tajemniczego niż słodkiego. Widzę takie połączenie zwłaszcza w makijażu oka i wykończenie później powieki „na mokro”, żeby stworzyć efekt wodnego połysku, coś jak tutaj.

Prawdziwa (chłodna) zima

Kolory ziemi, ale w wydaniu zimowym, nie takie znowu ciepłe i nie takie znowu związane z zielenią. Nawet malutka plamka czerwieni będzie tutaj ożywiająca i dostrzegalna. Przypomina mi się piękny makijaż jaki na tegorocznych Złotych Globach miała Laura Harrier. Biżuteria do takich kolorów zdecydowanie srebrna.

Intensywna (ciemna) zima

Moja miłość do brązów znowu daje o sobie znać. Uwielbiam nawarstwianie brązów, odkryłam że brązy wyglądają przepięknie z szarością albo błękitem. Ukochane połączenie srebra i brązu z pokazu Givenchy (jesień 2018). Czerń z brązem też zawsze i wszędzie.

Intensywna (ciemna) jesień

Natura zawsze znajduje najlepsze rozwiązania. Połączenie zielonego i pomarańczowego zawsze jest przeze mnie niedoceniane, dopóki nie zobaczę tego na zdjęciu albo na przykład na półce w sklepie – mandarynki z listkami. Rudziki mają wyjątkowy odcień pomarańczu na sobie, idealny dla ciemnej jesieni.

Prawdziwa (ciepła) jesień

Tu jest piękny balans między błękitem, a pomarańczą, ale też wydaje mi się, że można dowolnie zmieniać moc tych kolorów i dochodzić do jeszcze bardziej kontrastowego efektu. Pociągnąć te odcienie w ciemność i dojść do morskiego, sprawić by pomarańcze były wyrazistsze (przykład kolorystyki weselnej w tym klimacie).

Stonowana (zgaszona) jesień

Chodzenie po górach, szkocka pogoda, polowanie, jazda konna, owce na każdym pagórku, kamienne murki. Wszystkie barwy jak za mgłą i spokój. Fajna sklep internetowy w tym klimacie.

Stonowane (zgaszone) lato

Znowu brązy, ale takie naprawdę chłodne, czasem wręcz fioletowawe, różowawe, ale łączone z cieplejszymi beżami i zgaszonym niebieskim. Taka kolorystyka na kobiecie.

Prawdziwe (chłodne) lato

Jedno z najbardziej niedocenianych połączeń – niebieskości i zielenie, mam wrażenie, że ludzie kręcą na nie nosem :) Najpiękniejsze moim zdaniem na szkockiej kracie jak tutaj. W tym zdjęciu doceniam zwłaszcza połysk pawich piór, to jeszcze dodaje uroku niebieskościom.

Delikatne (jasne) lato

Dlaczego by nie zestawić ze sobą słabszych i mocniejszych kolorów? Trochę limonki i czerwieni na bladozielonym i bladoniebieskim tle może być ożywiające, ale raczej dbałabym, żeby większość kolorów zachowała spokój. To jeszcze moje wspomnienie ostatnio uwielbianego połączenia jasnego błękitu z ostrą czerwienią.

Delikatna (jasna) wiosna

Kolejne oblicze niebieskiego i zielonego razem, lecz teraz w formie świeższej i trochę cieplejszej. Niebieski trochę już turkusowaty czy morski, do tego neonowa, wręcz żółta zieleń. Niekoniecznie musi być wesoło, widzę to też w mroczniejszej aranżacji.

Prawdziwa (ciepła) wiosna

Beż, biel i czerń – tak widzę prawdziwą wiosnę. Jako że z reguły nie poleca takich mocnych neutrali, to można biały i czarny odrobinę przyszarzyć albo dodać akcent np. zieleń lub czerwień (tu przykład czerwonych ust na przełamanie). Cętki są jakby naturalnie przypisane temu typowi, stąd wielki kot na zdjęciu.

Czysta (wyraźna) wiosna

Najpiękniejsze zdjęcie wędruje tym razem do czystej wiosny. Może nie jest to dla mnie takie oczywiste, by do czarnego stroju dokładać jakiś neonowy akcent, ale jak najbardziej przemawia do mnie idea neonowej bielizny pod czarną bluzką i spodniami czy takie odblaskowe wstawki w kostiumach kąpielowych.

Czy któraś z paletek przykuła Waszą uwagę? Które połączenia kolorów są dla Was najpiękniejsze?