Inspirację do stworzenia tego wpisu podrzuciła Judyta, której bardzo dziękuję i dedykuję jej ten wpis. Dzisiaj porównuję typy urody do kwiatów. Wiadomo, że te, mają różne kolory, a skojarzenia są luźne i oczywiście tylko moje. Zachęcam Was byście w komentarzach spróbowały same siebie porównywać do kwiatów, ciekawe jak siebie widzicie.

Intensywna zima – bratki. Dla mnie bratki to takie dziwne kwiaty, które nawet, gdy są jasne mają w sobie jakiś mrok. Pamiętam, że jak byłam mała to były moje ulubione kwiatki, nigdzie indziej nie dostrzegałam takich głębokich i tajemniczych kolorów.bratkiźródła zdjęć: 1, 2, 3.

Prawdziwa zima – zawilce. Uwielbiam taki wyraźny kontrast w tych kwiatach, często kobiety o urodzie prawdziwej zimy mają jasną skórę i ciemne włosy. A jeżeli nawet ich uroda nie jest tak dramatyczna, to właśnie w kontraście, zastosowanym przy ubiorze i makijażu, odżywają.prawdziwa zima zawilceźródła zdjęć: 1, 2, 3.

Czysta zima – konwalie. Takie niewinne, a nie uznają kompromisów i porażają zapachem. Jak wyraźna zima, która w nie swoich kolorach wygląda chyba najgorzej ze wszystkich pór roku. Lekkość i czystość są dla mnie najbardziej trafne przy opisywaniu tych roślinek.czysta zima konwaliaźródła zdjęć: 1, 2, 3.

Czysta wiosna – fuksje. Mocne kolory i łączenie w sobie jasności i ciemności – cała czysta wiosna. Dla mnie fuksje są dziwne i intrygujące, w pewnym sensie seksowne. Forma kwiatu odbiega od tego, co zazwyczaj przychodzi na myśl jako pierwsze, gdy myślimy o kwiatach. Czysta wiosna też jest takim typem, który ciężko rozpoznać na pierwszy rzut oka.czysta wiosna fuksjaźródło zdjęć: 1, 2, 3.

Prawdziwa wiosna – tulipany. Eksplozja radości, nasycone kolory, współgranie świeżej zieleni liści z ożywczą barwą kwiatu. Nawet blade tulipany mają w sobie energię i moc, tak jak prawdziwe wiosny, które mogą na siebie założyć zarówno świdrujący oranż, jak i delikatną brzoskwinię.tulipan prawdziwa wiosnaźródła zdjęć: 1, 2, 3.

Delikatna wiosna – stokrotki i margaretki. Śliczne, świeżutkie kwiatki, które do subtelnej bieli dodają energicznej żółci. Małe słoneczka, radośnie odróżniające się od jasnozielonych łodyżek. Delikatną wiosnę, może i stereotypowo, ale wyobrażam sobie właśnie jako blondynkę z wiankiem na głowie.stokrotka jasna wiosnaźródła zdjęć: 1, 2, 3.

Delikatne lato – niezapominajki. Jasne kwiatki, które są symbolem pamięci. Bardzo delikatne, ale wcale nie potrzebują w bukiecie towarzystwa innych kwiatów. Mają kolory potrzebne delikatnemu latu, a nawet odrobinę ciepłej żółci, która ładnie balansuje chłód tego typu urody.jasne lato niezapominajkaźródło zdjęć: 1, 2, 3.

Prawdziwe lato – dzwoneczki. Cudne kwiatki, które występują w zasadzie tylko w chłodnych i stonowanych zarazem kolorach. Mają w sobie jakąś tajemnicę, którą dostrzegam w prawdziwym lecie. Nie są krzykliwe, ale przez swoją oryginalną formę rozpoznawalne przez każdego.dzwonki prawdziwe latoźródło zdjęć: 1, 2, 3.

Stonowane lato – bez. Tajemnicza roślina, która najpiękniej wygląda w dużej ilości. Spokojna, owszem, ale daje o sobie znać swoim intensywnym zapachem. Taka jest kobieta stonowane lato – wprawdzie jej kolorystyka jest harmonijna, lecz jej kolory poszukują mroku i celują raczej w ciemniejsze tony.stonowane lato bezźródła zdjęć: 1, 2, 3.

Stonowana jesień – dalie. Pełne kwiaty bogate w swojej formie, ale stonowane w swoim kolorze. Nierzadko o niejednoznacznej barwie, płatki przechodzą z delikatnych kremów aż po zgaszone róże. stonowana jesieńźródła zdjęć: 1, 2, 3.

Prawdziwa jesień – kalie. Niesamowite kwiaty występujące w bogatych i nasyconych kolorach, niezwykle eleganckie i wytworne, brylujące w ślubnych bukietach. Prawdziwa jesień nie zadowoli się czymś, co nie ma określonego poziomu „konkretu”. prawdziwa jesień kalieźródła zdjęć: 1, 2, 3.

Intensywna jesień – irysy. Kwiaty, których intensywność może sprostać tylko ciemnej jesieni. Rozświetlone dodatkowo jasnymi, ale mocnymi akcentami. Tyle dokładnie rozświetlenia potrzebują ciemne jesienie. Forma kwiatu jest dla mnie oryginalna nie do zniesienia.irys ciemna jesieńźródła zdjęć: 1, 2, 3.

Do jakich kwiatów porównałybyście swoją urodę? Jakie kwiaty są Waszymi ulubionymi?

W zakładce ANALIZY znajdziecie informacje i kontakt odnośnie robienia przeze mnie analiz kolorystycznych.

Podobne wpisy:
Typy urody jak krajobrazy – 1, 2, 3.
Typy urody jak teledyski
Typy urody jak filmy – 1, 2, 3.
Typy urody jak wnętrza – 1, 2, 3.