W filmach oglądajmy nie tylko na obrazki, starajmy się czuć całą sobą to, co oglądamy. Czy identyfikujesz się z jakimś filmem? Wielokrotnie razem z bohaterami podejmowałam takie same jak oni decyzje i czułam bezsilność przez to jak zachowują się inni. Nie tylko pod kątem wizualnym wybieram dzieła, które mogę ze sobą utożsamić. Klimat filmu jest dla mnie tak samo plastyczny, jak kostiumy, scenografia, makijaże, wygląd bohaterów, itp…

Któż nie pamięta zielonej sukni Keiry Kneightley z filmu „Pokuta”? Nawet jeżeli nie oglądałaś filmu, wiesz, że taka sukienka była i na pewno widziałaś ją na zdjęciu. Wyrazista uroda Keiry i jej piękne stroje i makijaże w tym filmie oddają świetnie ducha czystej wiosny. Ten typ urody jest mimo swojej ciepłoty i świeżości uwikłany w ciemność i tajemnicę. W filmie widzimy kolorową sielankę przerwaną przez okrucieństwa wojny. Takie sprzeczności są wpisane również w tę porę roku.pokuta, styl Keiry Kneightley, czysta wiosna

„Frida” to chyba najbardziej nasycony kolorami film jaki znam. Taką wybuchową mieszankę zieleni, czerwieni, fioletów, błękitów itp. jest w stanie znieść jedynie czysta zima – pora tak „czysta” jak szkło, na którym można umieścić kolorowy witraż.
frida, salma hayekPrawdziwe lato będzie jak film „Marzyciele”. Niepokorne i szalone, nie znające wstydu, idące na barykady. Z jakimś seksualnym napięciem i nonszalancją stylową kojarzy mi się ta pora roku. Barwy w filmie są raczej ciemne, przydymione i zbuntowane. Prawdziwe lato to nagie ciała zbliżające się ku sobie, to wnętrza Luwru i cienie sylwetek uczestniczących w demonstracji.
Dreamers, Eva Green, prawdziwe latoPrawdziwą zimę odnalazłam już na plakacie „Czarnego łabędzia”. Od pierwszych minut filmu wiemy, że będzie o kontraście: o dwoistości natury ludzkiej, o czarnym i białym odcieniu duszy. Poleje się krew. Prawdziwa zima jest najsurowsza i w tym filmie będziemy ją oglądać zwłaszcza na scenie, podczas tańca Natalii Portman, ale będziemy ją również czuć w chłodnych relacjach między ludźmi.
black swan, natalie portman, mila kunis styleKtóre z tych filmów oglądałyście? Czy odnalazłyście się w którymś z wymienionych filmów? Czy macie jakieś ulubione filmy, które według Was dobrze oddają charakter poszczególnych pór roku?