Tombojki nie muszą się martwić o ofertę sklepową. W ostateczności, kiedy nie znajdą wystarczająco luźnych i niezobowiązujących ubrań mogą powybierać coś z męskiego działu. Kwintesencją tego stylu jest prostota i minimalny dobór dodatków. Liczy się głównie wygoda i funkcjonalność ubrań. A te są z reguły większe o przynajmniej rozmiar niż należy i mają w sobie jakąś nutkę sportu.

Nie sprawiło mi żadnego problemu zaprezentowanie tutaj propozycji z popularnych sklepów internetowych, ponieważ wybrałam takie rzeczy, jakie sama bym nosiła. Dlatego przeważa biel i czerń i to jeszcze w możliwe najprostszych formach. Nie trzeba dużo kombinować. Dla chłopczycy wystarczającym zestawem będzie zawsze koszulka i jeansy. Dodatki to proste buty sportowe i najprostsza torba bez żadnych ozdobników.

Tomboy - internet stores

Mango blue jeans
155 PLN – mango.com

Mango black skinny jeans
245 PLN – mango.com

G-Star Buty Yard
answear.com

MILATE SAK czarna
mostrami.pl

Moja ulubiona sylwetka czyli luźna góra i podkreślone nogi. Jeżeli do tego dojdą jeszcze buty na mocnej podeszwie i nawiązujące wprost do męskiej stylistyki to już będzie idealnie. Znowu brak jakichkolwiek ozdobników, wydaje mi się, że nawet wzór na środkowej tunice to już jest prawie za dużo :)

Tomboy - internet stores 2

Tunika STATUES
mostrami.pl

Bluza sportowa będzie zawsze mile widziana. Żeby nie było już tak zupełnie na luzie można do niej dobrać bardziej dopasowane spodnie i skórzaną torebkę. Mimo, że nie przepadam za kolorem, to jeżeli już miałabym się na niego decydować, byłabym konsekwentna. Ciepłe odcienie rudości i żółtego ładnie komponują się z kolorem naturalnej skóry. Chłopczyce są odważne.

Tomboy - internet stores 3

Ezekiel hooded pullover
255 PLN – zalando.co.uk

Mango zipper jeans
175 PLN – mango.com

RABARBAR Bluza
perhapsme.com

Gino Rossi
gino-rossi.com

Na zakupach tombojka powinna zwracać uwagę przede wszystkim na jakość ubrań. Te o sportowym charakterze, jeżeli będą wykonane z kiepskich materiałów szybko stracą formę i staną się „flejowate”. Jeżeli decydujemy się na proste rzeczy to zadbajmy by prezentowały się możliwie najlepiej  – czasem warto zapłacić więcej za torebkę, jeżeli będzie ona na tyle uniwersalna, że zostanie jedyną torbą w naszej szafie.