Każdy może się ubierać prosto i bez zbędnych dodatków. Tak popularny dzisiaj surowy, czy wręcz ascetyczny styl, któremu przypina się łatkę minimalizmu, nie musi być podporządkowany jedynie czerni i bieli. Ale zaznaczam, że wszystkie typy, jeżeli chcą mogą ubierać się w te dwie najpopularniejsze barwy, tylko muszą zadbać o odpowiedni makijaż i dodatki.

Najlepszą demonstracją, jak za pomocą kolorów ze swojej paletki tworzyć najprostsze zestawy i jakich rozwiązań szukać, by ogólny wydźwięk stroju był surowy będą kolekcje projektantów. Wybrałam dla każdego typu kolekcje w których prym wiodą odpowiednie kolory z paletek. Odnośniki przenoszą Was do style.com, tam można obejrzeć wszystkie z zaproponowanych przeze mnie kolekcji.

CZYSTA ZIMA
Tibi – Pre-fall 2014

Chloe – Resort 2014
The Row – Resort 2013
czysta zima minimalizmW kolekcji Tibi mamy pokazaną surową chłopczycę, taką, która jest bardzo stylowa i niekoniecznie ubiera się w typowo chłopięce ubrania. Tutaj mamy po prostu skrojone na męską modłę ciuchy w odważnych kolorach, często w wyolbrzymionej postaci. Nogawki spodni pokazują kostkę, a do tego dodano buty na płaskiej podeszwie i szeroką górę stroju. Kolekcja Chloe to prawdziwa szkoła minimalnej estetyki: ubrania są kobiece, ale nie pokazują biustu i talii, raczej eksponują nogi. I znowu The Row, które w tej kolekcji łączy nietypowe długości ubrań, a modele są skrojone najprościej jak można – żadnego wydziwiania.

PRAWDZIWA ZIMA
Victoria Beckham – Fall 2014 RTW
Donna Karan – Pre-fall 2014
Tibi – Spring 2014 RTW prawdziwa zima minimalizmZastosowanie razem bieli i czerni daje najbardziej spektakularne efekty w przypadku surowego stylu. Tak naprawdę wszystkie typy mogłyby takie połączenie stosować, ale naturalnym wyborem staje się ono właśnie dla prawdziwej zimy. Elegancja u Victorii Beckham, kobiecość u Donny Karan, czy nonszalancja u Tibi – jest wiele możliwości i każda wydaje się dobra. Jeżeli tylko będziemy unikać falban, zbytniej zwiewności i dopasowanych krojów jesteśmy w stanie bez żadnego wysiłku stworzyć prosty zestaw. Podstawą może być zawsze biały T-shirt lub koszula o męskim kroju.

INTENSYWNA ZIMA
Rick Owens – Fall 2012 RTW
Victoria Beckham – Fall 2013 RTW
Yigal Azrouel – Fall 2014 RTWintensywna zima minimalizmIntensywna zima powinna pójść na całość i zanurzyć się w ciemnych kolorach. Jeżeli korzystasz z jednego koloru możesz grać pomieszaniem ze sobą różnych faktur lub nietypowych długości. U Ricka Owensa dominuje powłóczystość i smutek, który wydaje mi się naturalny dla tej pory roku. Victoria Beckham tworzy najprostszymi elementami bardzo kobiecą sylwetkę spowitą w najmocniejsze kolory, natomiast Azrouel miesza ze sobą różne materiały: skórę, satynę, wełnę, moher, organzę w bardzo prostych i geometrycznych formach.

Jak według was powinno się traktować surowy styl ubierania? Co w takim stylu eksponować i jakich środków wyrazu używać?