Ten wpis jest realizacją posta: Moodboard nr 12 – Esencja

Dobrze przeczytałyście tytuł. Ta sukienka to niewdzięcznica. Niestety zdjęcia nie oddają jej piękna, w które bardzo wierzę :) Na pierwszy rzut oka wydaje się na nich czarna, a w rzeczywistości to bardzo ciemna zieleń. Jest z cienkiej bawełny i przy każdym ruchu się gniecie, ale za to jest bardzo przyjemna dla ciała i ładnie układa się w ruchu. Traktuję ją jako zwyczajną rzecz do chodzenia na co dzień i dokładnie w takiej aranżacji ją dzisiaj pokazuję. Tego dnia, w którym robiłam zdjęcia było bardzo zimno i miałam na sobie, mój granatowy płaszcz z H&M, więc jeśli dałam radę w taki dzień, to na pewno w cieplejsze dni nie sprawi mi ten materiał trudności.kulik torebka

Raz na jakiś czas mi coś tak się robi, że muszę wyglądać jak guwernantka czy mniszka, ale dobrze mnie już zdążyłyście poznać i pewnie przywykłyście. Gdy zobaczyłam na stronie Zary tę sukienkę rzuciłam się na nią jak lwica. Trzy dni później zobaczyłam ją w telewizji na prezenterce i absolutnie nie było widać żadnej zieleni, więc pomyślałam, że opis na stronie Zary jest błędny. No i teraz mam odpowiedź – w świetle dziennym, przy odpowiednim kącie, zieleń widać :)

 

 

 

 

Sukienka – Zara
Torebka – Kulik
Buty – Deichmann

Jak pewnie zauważyłyście mam też nową torebeczkę, która wygląda zgrabnie, dużo mieści i jest wykonana ze skóry groszkowej. To nie jest moja pierwsza rzecz od Kulik, mam też ręcznie robione drewniaki od nich. Do 19-ego grudnia w sklepie Kulik na hasło UK20 obowiązuje rabat 20% na wszystko, a produkty pakowane są w ładne  pudełka prezentowe z kokardą.

Jakie dodatki i makijaż DLA MNIE proponujecie na lato do tej sukienki? Spróbujcie zaszaleć. Trzy najfajniejsze komentarze nagrodzę kosmetykami, które ufundowała marka Pupa. Do wygrania jest jedna paletka i dwa zestawy zawierające kosmetyczkę, tusz do rzęs i kredkę. W piątek podam, na końcu tego posta, zwycięzcę. Nie rozpisujcie się mocno, ma być krótko i na temat, najlepiej od myślników. Macie czas do środy, do północy. Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

WYNIKI KONKURSU

Dziękuję wszystkim za piękne i inspirujące komentarze. Większość odpowiedzi była na bardzo wysokim poziomie, a część z Was mogłaby pisać scenariusze do reklam :)

Paletka trafia do Pstra Matrona za komentarz:

Wow! Wyglądasz po prostu cudownie, to zdecydowanie mój ulubiony Twój strój kiedykolwiek. Może jestem dziwna, ale uważam, że wyglądasz wręcz prowokacyjnie.
Co do konkursu. Latem myślę, że fajnie podkreśliłyby surowość tej sukienki bardzo ozdobne, biżuteryjne buty. Z jednej strony byłyby daleko od niej więc nie rozbijałyby efektu mniszki, a z drugiej stanowiłyby ostry kontrapunkt. Wyobrażam sobie takie płaskie balerinki z ostrymi noskami jak z arabskiego targu z cienkiej skórki haftowane złotem i kolorami pawich piór, miałaś kiedyś moodbord w takich kolorach ultramaryna i szmaragd ewentualnie kropla fioletu.
Resztę zostawiłam tak skromną jak to możliwe. Makijaż bez podkładu z naturalną cerą, delikatnie wytuszowane rzęsy, ale koniecznie mocne usta najlepiej w kolorze pieczonego bakłażana (jest taki odcień w MAC).
Torebka mały worek (w sensie w kształcie ściąganego woreczka) z ciemnego aksamitu najlepiej w kolorze sukienki, albo tak ciemny granat, że prawie czarny.
Na szyi cieniutki złoty łańcuszek schowany pod sukienką i tylko czasem łapiący trochę światła przy samej szyi.Podoba mi się coś takiego ogromnie i kojarzy mi się właśnie z purytańskością i tajemnicą.
Perfumy Serge Lutens la Religieuse bo ogromnie mi się z nimi kojarzysz w tej wersji.

Kosmetyczka trafia do kaszmirowa za komentarz:

– złote (szampańskie) birkenstocki Arizona
-słomkowy kapelusz ( dla większego „sznytu” kapelusz pszczelarza, taki z siatką np. :https://pl.pinterest.com/pin/129619295502490080/)
– kitka związana zieloną aksamitką
-lekkie oczy, tylko wytuszowane i mocne usta, wiśniowe ale matowe
-naszyjnik ze szmaragdem taki jak ten: http://wkruk.pl/naszyjnik/naszyjnik-eos-w-kruk,id-82643
jest nowocześnie( birken!) jest z klasą (szmaragd!) i jest zadziornie (kapelusz!)

Kosmetyczka trafia do natlik za komentarz:

Moja propozycja: http://www.polyvore.com/805/set?id=213071758
– kości policzkowe delikatnie podkreślone rozświetlaczem,
– jadowity fiolet na ustach,
– brak makijażu oczu,
– włosy rozpuszczone, mocno odgarnięte z czoła,
– biżuteria: „stare” srebro, lekki akcent etno,
– buty, torebka – coś takiego jak w linku.
Pozdrawiam, Mario, wyglądasz przepięknie:)

Zwycięzców proszę o sprawdzenie maili.