Styl inspirowany męskim sposobem życia wyklucza już na starcie najbardziej kobiece i uważane za seksowne elementy. Mam na myśli falbanki, koronki, cekiny, duże dekolty itp. Obowiązuje raczej prosta forma i dodatki, które robią różnicę.

Najprostszymi i najbardziej uniwersalnymi elementami będą dopasowane spodnie i skórzana kurtka. Jakiekolwiek akcesoria nie zostaną tutaj dodane, będą zawsze w tyle, bo skórzana kurtka jest tak bardzo charakterystyczna. W wersji luźniejszej można dobrać do niej wzorzystą bluzkę, szal i sportowe buty. Wersja bardziej elegancka będzie zachowawcza – koszulka i buty w tej samej neutralnej tonacji kolorystycznej. Tylko duży naszyjnik będzie wyróżniał się z tego zestawu i dodawał kobiecości.

uniform chłopczyca Żakiet, który jest inspirowany męską marynarką będzie zawsze dobrze wyglądał z jeansami typu boyfriend. Dodanie do takiego zestawu trampków i luźnej koszulki wydaje się oczywiste, ale typowo męskie rzeczy mogą wyglądać elegancko przełamane bardzo kobiecymi elementami. Lakierowane szpilki i świeża, biała koszula sprawiają, że luźne jeansy można założyć nawet do biura. uniform tomboyMam wrażenie, że nawet tak mocno sportowy zestaw jak szara bluza i spodnie z przetarciami można potraktować poważnie. Dobrać do tego parkę, teczkę i obuwie sportowe albo przełamać strojnymi kolczykami i skórzanymi botkami i torebką do ręki i zmienić całkowicie wymowę zestawu.
chłopczyca - tomboy

Spodnie są wyróżniającym się i charakterystycznym elementem stylu tomboy. Warto wybierać najbardziej uniwersalne kroje, które w zależności od okazji można zestawić ze sportowymi albo eleganckimi rzeczami. Boyfriendy i rurki można komponować z każdą potencjalną „górą” stroju.