Zapraszam do obejrzenia uniformów dla stylu rockowego. Wykorzystałam najważniejsze klasyki tego stylu: skórę, czerń, ćwieki, odarcia i nawiązanie do muzyki rockowej.

Najbardziej standardowy zestaw, jaki przychodzi mi do głowy przy okazji stylu rockowego to oczywiście skórzana kurtka, wąskie jeansy i botki. Sama bym od razu w coś takiego wskoczyła – w każdą z tych kolażowych sylwetek. Kluczem tutaj jest nie przesadzić z butami. Najfajniej wyglądają gładkie botki bez udziwnień, sztyblety lub kozaki. Ramoneski można znaleźć w sieciówkach, ale w sklepach motocyklowych ceny są zbliżone. Jest to jak najbardziej realne, znaleźć kurtkę, która kosztuje mniej niż tysiąc złotych.skórzana kurtka, ramoneska Źródła zdjęć: ramoneski od lewej – 1, 2, 3, 4, 5; rurki od lewej – 1, 2, 3, 4, 5; botki od lewej – 1, 2, 3, 4, 5.

Nie ma stylu rockowego bez koszulki z napisami czy nadrukami, najczęściej nawiązującymi do muzyki. Czarne koszulki powinny być luźne, będą wtedy idealnie pasowały do obcisłych jeansów. Tutaj dodałabym już bardziej charakterne buty – botki motocyklowe lub botki zdobione zamkami, srebrnymi okuciami itd. W tym i poprzednim sezonie stały się modne torebki worki. Bardzo się powstrzymuję, żeby sobie nie sprawić takiej torebki… Na wierzch można założyć ramoneskę, ale ja widziałabym tu raczej czarny kardigan lub prostą parkę.koszulki rockoweŹródła zdjęć: torebki od góry: 1, 2, 3, 4, 5; koszulki od lewej – 1, 2, 3, 4, 5; rurki od lewej – 1, 2, 3, 4, 5; botki od lewej – 1, 2, 3, 4, 5.

Widzę również ten styl w trochę lżejszym, bardziej chłopięcym wydaniu. Koszula w kratę, połączona z luźnymi jeansami i trampkami, nawiązuje do estetyki lat 90-tych i grunge. Zamiast torebki lepszy będzie tutaj plecak. Ja osobiście nie przepadam za rozpinaniem koszuli i noszeniem pod spodem podkoszulka, ale jest to dosyć naturalne dla tego stylu. Spodnie typu boyfriend optycznie skracają nogi, więc można je zastąpić rurkami w razie potrzeby.styl grungeŹródła zdjęć: plecaki od góry – 1, 2, 3, 4, 5; koszule od lewej – 1, 2, 3, 4, 5; boyfriendy od lewej – 1, 2, 3, 4, 5; trampki od lewej – 1, 2, 3, 4, 5.

Która sylwetka Wam się najbardziej podoba? Czy kiedykolwiek nosiłyście podobne zestawy? Zestaw trzeci to był taki trochę mój klasyk w liceum :)

Podobne wpisy:
Styl rockowy
Styl rockowy – kobiety