Styl preppy jest możliwy do osiągnięcia w dość łatwy sposób. Ja to widzę w tak: zbudować solidną bazę garderoby i dodawać do niej pojedyncze ubrania, bardzo charakterystyczne dla stylu. Oczywiście zawsze można iść na całość i od razu obkupywać się w stylu preppy, jednak czasem lepszy efekt daje samo akcentowanie, styl nie jest wtedy zbyt nachalny. Zerknijcie na cztery uniformy, które nawiązują do preppy.

Prosta sukienka – każdy taką chce, ale wbrew pozorom, wcale nie jest łatwo taką znaleźć. A to najszybsze ubranie na świecie i pasujące w zasadzie do każdego stylu. Tutaj zestawiłam ją z kurtkami kojarzącymi się bardzo z preppy i dobrałam kraciaste szaliki, skórzane torby na ramię i wygodne buty. Moja wymarzona aranżacja to taka sukienka z płaszczykiem przeciwdeszczowym i kaloszami. Uwielbiam takie stroje, ten kolaż jest moim ulubionym i chciałabym z niego założyć wszystko. Wybaczcie to chwalenie się, no ale naprawdę wyszedł mi ten kolaż idealnie :)

styl preppy pikowana kurtkaŹródła zdjęć (od lewej): kurtka – 1, 2, 3; sukienka – 1, 2, 3; szal – 1, 2, 3; torebka – 1, 2, 3; buty – 1, 2, 3.

A przy robieniu tego kolażu myślałam o szkolnych mundurkach, o popołudniu w bibliotece, o przerwach spędzanych na placu przed szkołą… Prosty sweterek wkładany przez głowę i lekko rozszerzana spódniczka. Długość spódnicy nie ma dla mnie większego znaczenia, bo widzę tutaj i miniówki i midi. Spod swetra może wystawać biały kołnierzyk, choć dla mnie to już by było zbyt szkolne. Oksfordki mogłyby być zamienione na baletki, jeśli ktoś preferuje delikatne buty.szkolna spódniczkaŹródła zdjęć (od lewej): sweter – 1, 2, 3; spódnica – 1, 2, 3; torebka – 1, 2, 3; łańcuszek – 1, 2, 3; buty – 1, 2, 3.

Wersja sportowa. Tak jak nigdy nie przepadałam za koszulkami polo, tak ostatnio widzę, że mają specyficzny urok i chyba zaryzykuję stwierdzenie, że wygląda się w nich „porządniej” niż w gładkich bluzkach. Natomiast od zawsze podoba mi się łączenie gór z kołnierzykami ze sportowymi bluzami. To jest podobny kontrast do zestawiania eleganckich spodni ze sportowymi butami, które też lubię oglądać. Preppy nie boi się kolorów, a szczególnie mile widziane są biel i błękit.

koszulka polo jak nosićŹródła zdjęć (od lewej): koszulka – 1, 2, 3; jeansy – 1, 2, 3; bluza – 1, 2, 3; plecak – 1, 2, 3; buty – 1, 2, 3.

Takiego klasyka preppy jak koszula i chinosy zabraknąć nie mogło. Wstawiłam tu perłowe kolczyki i eleganckie zegarki, ale najistotniejszym elementem jest połączenie odsłaniającej kostkę nogawki i wsuwanego buta. To odbiera trochę powagi i wprowadza bardziej „wakacyjny” charakter stroju. Koszule nie są zbyt obszerne, mają lekko zaznaczoną talię.

styl preppy uniformyŹródła zdjęć (od lewej): koszule – 1, 2, 3; spodnie – 1, 2, 3; kolczyki – 1, 2, 3; zegarki – 1, 2, 3; torby – 1, 2, 3; buty – 1, 2, 3.

Który z zestawów Wam się najbardziej podoba? Jak wiecie, dla mnie sukienki są nie do pobicia. Na pewno czułabym się też komfortowo w zestawie z błękitną koszulką polo. Jakie jeszcze ubrania kojarzą Wam się ze stylem preppy?

Wpisy z tej serii:
Styl preppy
Styl preppy – kobiety