O tej kobiecie myślałam już od jakiegoś czasu. Chodziła mi po głowie w trakcie pisania o tym, co jest sexy i żeby w końcu wyleciała z moich myśli, robię o niej wpis. Taki rodzaj terapii :) Dzisiaj opiszę styl  Brigitte Bardot.brigitte bardot styleźródło zdjęć: 1, 2, 3.

Znakami rozpoznawczymi aktorki są pomalowane mocno oczy i burza blond włosów. Usta praktycznie zawsze w neutralnym kolorze wyglądały bardzo apetycznie, ale to na oczach Brigitte skupiała uwagę. Ciemnym eyelinerem obrysowane były i dół, i góra oka. Dzięki kontrastowi ciemne oczy – jasna cera i włosy, Brigitte wyglądała jak anioł, który ma w sobie jakąś zadziorność, przynajmniej ja tak postrzegam tę kobietę. Nawet ta przerwa między przednimi zębami była w jakiś sposób seksowna. Fryzura zawsze duża objętościowo, najczęściej z długą grzywą, taką która zasłaniała brwi i nachodziła na oczy.brigitte bardot make upźródło zdjęć: 1, 2, 3, 4.

Styl BB nie jest do końca jednolity. W początkach swojej kariery, czyli wtedy, kiedy została ogłoszona symbolem seksu nosiła się troszkę inaczej niż w latach siedemdziesiątych, w których inspirowała się mocno stylem hippisów. Niezależnie od tych różnic nie można jednak mówić o jakimś większym rozdźwięku. Jej styl po prostu zmieniał się, a ona fascynowała się poszczególnymi trendami i korzystała z nich na swój sposób.

Zawsze wzbudzała pożądanie u mężczyzn. Sama również przyznała. że gdy była młoda ubierała się tak, by podobać się płci przeciwnej. Niewątpliwie jedną z największych jej zasług jest spopularyzowanie bikini. Na początku lat 50-tych była fotografowana przy okazji festiwalu w Cannes w dwuczęściowym kostiumie, rozsławiając nie tylko bikini, ale również sam festiwal.brigitte bardot bikiniźródło zdjęć: 1, 2, 3, 4, 5.

Trzeba oczywiście wspomnieć o bardotce – biustonoszu nazwanym na cześć aktorki. BB nosiła szerokie dekolty, a unikała szpiców. Tym samym nie eksponowała tak bardzo przedziałka między piersiami, ale bardziej górną część piersi. Ten sam efekt szerokiego dekoltu daje właśnie stanik zwany bardotką.bardotkaźródła zdjęć: 1, 2, 3, 4.

Jest jeszcze jeden element garderoby, który kobiety zawdzięczają BB. Są to proste baletki z kokardką (Brigitte w młodości ćwiczyła balet). Marka obuwia Repetto stworzyła na potrzeby filmu „I Bóg stworzył kobietę” ten model obuwia, który rzecz jasna stał się potem popularny wśród wszystkich Francuzek. I pomyśleć, że buty stworzone w 1956 roku są do dzisiaj wymieniane na listach ubrań i butów, które każda kobieta powinna mieć w szafie… brigitte bardot baletkiźródło zdjęć: 1, 2, 3, 4.

Kwintesencją francuskiego stylu jest wzór zwany breton stripes. Charakterystyczne paseczki były przez Brigitte Bardot wybierane bardzo często w codziennych stylizacjach. Do bluzki z dekoltem w łódkę dobierała zwężane spodnie o długości 7/8 lub rozkloszowaną spódnicę. brigitte bardot breton stripesźródło zdjęć: 1, 2, 3, 4, 5.

Nie można przy okazji omawiania stylu Brigitte Bardot zapomnieć o krateczce vichy. Aktorka w sukience o tym wzorze szła nawet do ślubu (pierwsze zdjęcie). Oparta na bieli krateczka w różnych kolorach zdobiła najczęściej sukienki i spódnice BB. Ten często występujący w modzie męskiej deseń w aranżacji Brigitte jest oczywiście bardzo kobiecy. vichy brigitte bardotźródło zdjęć: 1, 2, 3, 4.

Charakterystyczną sylwetką tej aktorki jest dopasowana góra i rozkloszowany dół. Spódnice w kształcie litery A kończyły się w połowie łydki i wydawały się dużo strojniejsze od obcisłych i prostych bluzek. Taki strój podkreśla talię i eksponuje kształtny biust, jednocześnie uwypuklając biodra. Biust jest niewątpliwie najbardziej akcentowaną częścią ciała BB.spódnica brigitte bardotźródło zdjęć: 1, 2, 3, 4.

Moda lat sześćdziesiątych miała wpływ na styl Brigitte Bardot. Tak jak wcześniej najbardziej eksponowała biust, tak później nosiła krótkie sukienki, które zakrywały dekolt, ale za to silnie akcentowały zgrabne nogi. Na zdjęciach z tego okresu widać, że Brigitte częściej czesała włosy z przedziałkiem na środku i odsłaniała czoło. Ten styl wygląda już bardzo współcześnie, lata 50-te były natomiast bardzo retro, jeśli chodzi o styl BB.brigitte bardot krótka sukienkaźródło zdjęć: 1, 2, 3, 4.

W latach sześćdziesiątych aktorka miała również romans z garniturem. Dwurzędową marynarkę zakładała do eleganckich spodni, włosy oczywiście rozpuszczała, do tego dobierała wielkie okulary przeciwsłoneczne, a bywało nawet, że pod szyją pojawiał się krawat. Mimo wszystko ciężko mimo tak inspirowanego męskim stylem stroju powiedzieć, że mamy do czynienia z tomboyem albo gamine.brigitte bardot garniturźródło zdjęć: 1, 2, 3, 4.

A z kolei lata siedemdziesiąte to czas fascynacji bohemą i duże naleciałości hippisowskiego stylu u BB. Wtedy najczęściej nosiła kożuchy, obcisłe koszulki, szerokie paski i luźniejsze spodnie. Również w takim wydaniu wyglądała jak gwiazda, mimo że w 1974 postanowiła wycofać się z showbiznesu i poświęcić się działalności na rzecz praw zwierząt.brigitte bardot 70'sźródło zdjęć: 1, 2, 3, 4, 5.

Jak zwykle muszę podkreślić, że najkorzystniejsze są najprostsze rozwiązania. Gładki, zwyczajny sweter jest świetnym tłem dla niesamowitej urody. Na twarzy i bujnych włosach powinna się skupiać uwaga w przypadku BB. brigitte bardot sweterźródło zdjęć: 1, 2, 3, 4, 5.

Na głowie nosiła często kapelusze z szerokim rondem albo zawiązywała na włosach kokardę. Łatwo zauważyć, że włosy musiały zawsze mieć dużą objętość. Na jej głowie królował pozorny nieład. Był on oczywiście celowy, aktorka miała wyglądać tak jakby dopiero co wstała albo wręcz uprawiała seks :) Czego się nie robi, by być pociągającą dla płci przeciwnej…brigitte bardot kapeluszeźródła zdjęć: 1, 2, 3, 4.kokarda brigitte bardotźródło zdjęć: 1, 2, 3, 4.

Aktorka jest prawdziwą (ciepłą) wiosną. Jej uroda stanowi ucieleśnienie energiczności i witalności, dokładnie takiej jaką mają prawdziwe wiosny. Najpiękniejsze kolory dla niej są soczyste, nasycone i dynamiczne, jeśli tak w ogóle można powiedzieć o kolorach. A jaką wspaniałą decyzją było rozjaśnienie włosów. W jasnobrązowych włosach wyglądała bardziej dziewczęco, blond to już była  kobiecość.brigitte bardot prawdziwa wiosnaźródło zdjęć: 1, 2, 3, 4, 5.

Brigitte ma 80 lat. Uważam, że jest piękna tak jak w najlepszych latach swojej kariery, a to ze względu na wierność naturalności i niepoddawanie się presji młodości. Mogę się mylić, ale nie widzę tutaj ingerencji chirurgii plastycznej. Widzę natomiast piękną twarz uszlachetnioną zmarszczkami, tajemnicze spojrzenie podkreślone charakterystyczną czarną kreską oraz burzę siwych  włosów swobodnie spiętą do góry. To nie jest kobieta, która oszukuje czas i desperacko pragnie pozostać młodą. Pogodzenie się z upływającymi latami paradoksalnie najbardziej odmładza.brigitte bardot starszaźródło zdjęć: 1, 2.

Dla mnie osobiście styl tej aktorki jest ważny i znaczący, jeżeli chodzi o historię mody, przełamywanie pewnych barier i śmiałość w prezentowaniu swojego ciała. Uważam, że ta kobieta była ładna i dobrze eksponowała swoje atuty, które pozwoliły jej w dużej mierze odnieść sukces. Niektóre jej wybory nawet teraz mogłyby uchodzić za kontrowersyjne. Dlatego Was też chcę zapytać czy podoba Wam się jej styl. Oceniajmy wyłącznie styl, a nie osobę.