Stonowana jesień jest pociągająca. Ale nie w sposób do jakiego przywykliśmy. Nie krzykliwie i nie na siłę. Jej wygląd nie jest wyzywający i władczy, lecz patrząc na nią wiesz, że masz do czynienia z kobietą, która wie, czego chce. Jak nikt inny, stonowana jesień będzie łączyła w swoim wyglądzie subtelność ze stanowczością.

Jak rozpoznać stonowaną jesień?

Oczy stonowanej jesieni mogą przybrać każdy kolor. Ten typ urody to prawdziwa perełka i niezłe ziółko. Ciemne brązowe oczy, orzechowe, piwne, zielone, a nawet jasnoniebieskie nie mogą być wykluczone. Wiem, że to niezbyt pomocna podpowiedź, ale tutaj każdy kolor może grać. Bo tak naprawdę w stonowanej jesieni bardziej chodzi o ogólną impresję i to jak kolory na jej ciele się ze sobą zgrywają, niż jakie kto ma oczy.

Cera tego typu jest jasna, ale niekoniecznie mocno ciepła. Stonowana jesień delikatnie wchodzi w kierunek lata i możesz w niej dostrzec lekki powiew chłodu. Tak więc cera nie dość, że we wszystkich odcieniach beżu, może być jeszcze wręcz biaława – mam na myśli taki naprawdę jasny kolor skóry z nutką ciepła.

Zgaszona jesień najpewniej ma włosy blond lub brązowe. Przynajmniej tutaj można wykluczyć mocne czernie, czy przeciwnie – platynę, rudości raczej też naturalnie nie występują u stonowanej jesieni. Ale w dalszym ciągu to może być ogromna paleta kolorów. Praktycznie każda zdiagnozowana zgaszona jesień będzie ładnie wyglądać w wielowymiarowym brązie z ciepłymi pasmami albo refleksami.

Podsumowując: stonowana jesień stoi bogactwem barw, które są lekko przygaszone i nieoczywiste. Wszelkie konfiguracje typu jasne oczy, ciemne włosy lub na odwrót mogą świadczyć o tym typie urody.

Jakie barwy pasują do stonowanej jesieni?

Konfiguracja kolorów może być tak niespodziewana, że może się wydawać, że patrzysz na letni typ, a to w rzeczywistości będzie zgaszona jesień. Te kobiety to kameleony. Mogą wyglądać dobrze w wielu kolorach, ale dopiero przy swojej właściwej paletce rozkwitną. Angelina Jolie jest utożsamiana z ciemną paletą barw, ale dopiero gdy ma na sobie coś stonowanego, jej cera wychodzi z obszarów bladości i wkracza na stronę słońca.Angelina Jolie - stonowana jesień

Spójrzcie na paletkę. Widzicie jakie tu jest bogactwo kolorów? To są najpiękniejsze barwy początku jesieni. Słońce jeszcze świeci, ale nie tak intensywnie, liście zmieniają barwę, ale to następuje powoli i gdzieniegdzie widać jeszcze zieleń. Kolory nie są mocne, ale są bogate. Nie są to kolory w czystej postaci, one są jakby czymś przyprószone, zgaszone. Jeszcze nie są tak ciepłe jak przy prawdziwej jesieni. One godzą w sobie lato i jesień, ale idą ku ciepłu. Wszelkie złoto, odcienie brązu i kremy wydobędą moc stonowanej jesieni. Ta pora może sobie pozwolić na róż w ciepłej postaci, na brzoskwinię, na łososiowy – barwy, które z większości kolorów robią żywe trupy:)

Po co takiej kobiecie mocno malować usta? To zupełnie niepotrzebne i nienaturalne. No może na wieczór sprawdziłaby się szminka w kolorze czerwonobrązowym, ale raczej wtedy trzeba by się było ubrać na ciemno. Tu się sprawdzą kolory nude – i te wchodzące w beże, i te wchodzące w róż. Oku dobrze dodać definicji przez eyeliner w ciepłym kolorze. A jako cień można z powodzeniem powtórzyć kolor oka i delikatnie go rozetrzeć na powiece: nie przytłaczać mocną warstwą.

Biżuteria dla stonowanej jesieni będzie zawierała różne kolory, ale w stonowanej formie. Od razu na myśl przychodzą mi złote bransoletki do których przyczepiane są kolorowe elementy, z których każdy coś symbolizuje. Taka biżuteria najbardziej pasuje stonowanej jesieni. Poza tym delikatny bursztyn, nienachalny, lecz w subtelnej formie wydaje mi się bardzo naturalnym wyborem.

Co Wam się podoba w tym typie urody?  Kim dla Ciebie jest zgaszona jesień?