Dziewczyny, jutro zapraszam Was na wpis o trendach wiosennych. Pamiętajcie, żeby tu wrócić :)

Prawdziwe lato najłatwiej wyobrazić sobie w odniesieniu do zimy. To osoba, która dobrze się czuje w chłodnych kolorach, ale jednak nie na tyle mocnych co kolory zimowe. Mniej kontrastu, mniej siły w kolorze, ale mimo wszystko rezultat może być bardzo efektowny .

Jak zwykle zachęcam do zapoznania się z tą metodą robienia analizy kolorystycznej – Jak określić swój typ urodyJeśli jest jasne, że należy patrzeć na kolory w jakich nam korzystnie, a nie na kolory znajdujące się na naszej twarzy, włosach, ciele, przejdźmy do zapoznania się z typem prawdziwego lata.

W jakich kolorach prawdziwe lato wygląda najlepiej?

Chłodnych czy ciepłych?

Zdecydowanie chłodnych. To typ któremu po prostu nie do twarzy w ciepłych kolorach.

Stonowanych czy wyraźnych?

Raczej stonowanych. Jak wszystkie lata preferuje spokojne kolory, ale jednak na tle pozostałych lat są one względnie „silne”.

Jasnych czy ciemnych?

Bez znaczenia.

Jak sprawdzić czy jestem prawdziwym latem?

Gdy już się domyślamy swojego typu, przeprowadzić ostateczne pojedynki:

Srebrna kontra złota biżuteria -> prawdziwe lato będzie wyglądać korzystniej w srebrnej biżuterii.
Różowa kontra brązowa szminka -> prawdziwe lato będzie wyglądać dobrze praktycznie w każdym odcieniu różu, być może nawet ostrym. Brąz na ustach będzie „matowił” całą twarz.
Czarny materiał kontra szary materiał -> Bardzo możliwe, że czarny materiał sprawi, że każda żyłka na twarzy, każde zaczerwienienie będzie widoczne. Szary ukoi. Szarość jest korzystniejsza dla prawdziwego lata.
Bronzer kontra róż na policzkach -> Warto przesadzić z ilością i zobaczyć się dosłownie w plamie brązu i plamie różu na twarzy. Brąz będzie odstawał, róż powinien wyglądać jako element całości i sprawiać korzystniejsze wrażenie.

Jak wygląda prawdziwe lato?

Bardzo łatwo wpaść w pułapkę i zakładać, że jak ktoś jest chłodnym typem, to wygląda chłodno i szukać koniecznie niebieskich oczu czy ciemnych włosów. Chłód może dominować w wyglądzie takiej osoby, ale nie jest to wcale pewnikiem. Farrah Fawcett intuicyjnie przypomina stonowane lato, księżna Kate wygląda jak prawdziwa zima, a obie panie wyglądają najpiękniej w kolorach prawdziwego lata. Tak jak do urody zimowej trzeba się czasem doprowadzić mocnymi kolorami, tak czasami fajnie zdjąć nogę z gazu i eksplorować kolory bardziej przygaszone. Nie patrzeć czy skóra jest jasna czy ciemna, czy oczy są chłodne czy ciepłe, tylko przykładać kolory z określonej grupy do twarzy.

Jakie są kolory prawdziwego lata?

Chłodne. I to będzie naprawdę proste do rozpoznania. Kiedy myślisz o czerwieniach, kieruj się w stronę różu, a nie pomarańczy. Kiedy myślisz o zieleniach, kieruj się w stronę choinek, smutnych kolorów zimowego lasu i wrzosowisk, a nie w stronę wiosennych pogodnych listków. Zamiast żółtości słońca, myśl o błękicie morza. Zamiast o stokrotkach, tulipanach, makach, myśl o chabrach, hiacyntach, wrzosach.

Dla mnie kolory lata są naturalnie smutne, ale uważam to za ogromną zaletę. Bo te kolory są smutne tylko poza letnim ciałem, na lecie wyglądają normalnie. Umieć unieść szarość i nie wyglądać smutno – super! Wszystkie zgaszone róże, blade fiolety są wspaniałe, ale prawdziwe lato to również „jewel tones” – tu inspiracje wnętrzarskie.

Lata zazwyczaj wyglądają dobrze, kiedy powtarzają kolor oczu na swoich ubraniach.

I można po prostu używać chłodnych zimowych kolorów, ale wtedy nie zestawiać ich kontrastowo, tylko starać się o harmonię. Czyli na przykład wziąć mocny róż i łączyć go z innymi odcieniami różu w stylizacji – będzie dobrze. Ale już mocny zimowy róż plus mocny zimowy kobalt – może to być za wiele.

Jakich kolorów powinno unikać prawdziwe lato?

Zbyt mocnych i jednocześnie ciepłych. Jeśli taki kolor jak pomarańczowy, ciepła czerwień czy słoneczna żółć pojawi się choć w małym fragmencie stylizacji, wzrok będzie się kierował tylko na ten kolor, który sprawi wrażenie „odstającego” od osoby.

Czerni i bieli – to zbyt jednoznaczne i już stanowczo za silne. Grafit może być wersją czerni dla lata, przejdzie nawet ciemny granat, a złamana, szara biel będzie dobrą wersją bieli.

We wpisach kosmetycznych będę pisać również o włosach. Ten typ nie wygląda korzystnie ocieplając włosy. Złote pasma, żółtości na głowie prowadzą do zaburzenia całości obrazu.

Jakie typy urody są podobne do prawdziwego lata?

Delikatne lato i stonowane lato. Kolory delikatnego lata są subtelniejsze, ogólnie jaśniejsze, mają w sobie trochę więcej energii – nie widać w nich takiego oczywistego smutku. Z kolei kolory stonowanego lata określiłabym jako bardziej melancholijne od tych z palety prawdziwego lata i jeszcze bardziej przygaszone. Prawdziwe lato to również delikatniejsza wersja prawdziwej zimy, można brać kolory z palety zimowej, ale będzie to wymagać mocniejszego makijażu.

Myślę że dobrze widać tu energię. Delikatne lato ma w sobie coś ze świeżości wiosny, a stonowane lato coś z powagi jesieni. Prawdziwe lato jest po prostu chłodne, aczkolwiek poradziłoby sobie z każdym z tych kolorów, choć może ten turkus delikatnego lata przyprószyłoby jakąś morską biżuterią lub szalem.

Z czym kojarzy Wam się ten typ urody? Czy jest w nim coś, co uważacie za pociągające?

Zapraszam na moje instastories, gdzie znajdziecie więcej zdjęć Farrah Fawcett – muzy dla tego typu. Zapisuję stories, można je zobaczyć klikając w kółeczka z nazwami pór roku na instagramie. Tam też zdjęcia poprzednich muz: Sophie Loren, Natalie Wood, Lauren Hutton, Barbry Streisand, Ann- Margret, Rity Hayworth, Grace Kelly, Doris Day, Elizabeth Taylor i Marilyn Monroe.