Wszystkie typy urody są piękne. Na pierwszy rzut oka może trudno to potwierdzić. Ale gdy się dokładniej przyjrzymy, to będzie kwestią czasu dojść do wniosku, że natura doskonale wie, co robi. Natura decyduje o naszych kolorach i w naturze możemy znaleźć takie zestawienia kolorystyczne, jakie mamy na sobie. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać.

Ustalenie własnego typu kolorystycznego, czytaj pory roku, nie musi być tylko oparte na schematach typu: czarne włosy, niebieskie oczy. Można kierować się instynktem i naturą, aby stwierdzić kim jesteśmy. Obserwować naturę, znaczy uczyć się siebie. Pozwoliłam sobie stworzyć zestawienie typów urody i krajobrazów. Mam nadzieję, że moje podpowiedzi pokażą zagubionym, gdzie można szukać ich typów urody. Dzisiaj podpowiedzi dotyczące prawdziwych pór roku.

Prawdziwa (ciepła) jesień

Prawdziwa jesień ma w sobie tajemnicę. Odnajdziesz siebie w widoku głębokiego lasu. Tam szuka cię słońce, ale nie zawsze do ciebie dociera. Promienie napotykają na zielone liście i smażą je na złociste i brązowe kolory. Jest ciepło, ale nie gorąco. Zza koron drzew przebija głębokie niebieskie niebo. Spoglądając na ziemię odnajdziesz wielowymiarową czerwień i brązy. Jest spokój. Tutaj możesz się zaszyć i nikt nie będzie ci przeszkadzał.

prawdziwa jesieńźródło: www.wallpaperstop.com

Prawdziwa (ciepła) wiosna

Prawdziwa wiosna nie istnieje bez kwiatów. Tylko w nich natura daje upust świeżości i bogactwa kolorów. Prawdziwa wiosna jest tam, gdzie jest życie, ma w sobie niezliczone pokłady energii. Tu jest wszystko. Jest niebo, na którym tłoczą się ciepłe chmury. Jest morze w prawdziwie morskim kolorze. Jest łąka, ale i skała i piaszczysta plaża. Prawdziwa wiosna jest rozległym widokiem, bo nikt nie jest w stanie jej okiełznać i wepchnąć w ramki. Tylko w cieple jest w stanie zrodzić się życie, tylko w cieple prawdziwa wiosna wygląda optymalnie.

prawdziwa wiosnaźródło: www.wallpowper.com

Prawdziwa (chłodna) zima

Prawdziwa zima jest mocna, nie do ruszenia. To wyraźny kontrast między ciemnymi górami, a zalegającym na nich śniegiem. To szare chmury zza których przebija się jasne słońce. To intensywna zieleń czubków drzew spowitych białą mgłą. Same przeciwieństwa. Na tym bazuje prawdziwa zima. Tak jak w naturze używajmy więc niespodziewanych zestawień. Mieszajmy jasne z ciemnym i nie bójmy się chłodu. Wykorzystujmy swoją surowość, bo to nasz atut, a nie tak jak wszyscy sądzą – wada.

prawdziwa zimaźródło: www.johnhmoore.com

Prawdziwe (chłodne) lato

Morze. To jest prawdziwe lato. To stonowane i ciemne kolory od których bije chłód. To głęboki błękit wzburzonego morza, smaganego wiatrem. To odbijające się w tafli wody srebrzyste promienie słońca. To zmoczony piasek, który stracił swój złoty odcień. To wszystkie odcienie szarości, nawet takie które mają w sobie odrobinę różu. To daleki horyzont, rozmazany i niejednoznaczny. Kolory lata opierają się na szarości – dynamika koloru zależy od tego, ile szarości w niego damy. Lato jest wodą.

prawdziwe lato źródło: www.goodfon.com

W jakich krajobrazach się odnajdujesz? Czy jesteś którąś z pokazanych pór roku?