Jeżeli zastanawiasz się, jak perfekcyjnie określić swój typ urody serdecznie radzę podejrzeć jak działa natura. Zestawienia kolorów jakie znajdujemy w przyrodzie mogą być dla nas inspiracją.

Czysta (wyraźna) zima

Czysta zima jest jak zorza polarna. Wszelkie wyraziste kolory mają tutaj wolną drogę, mieszają się ze sobą i tworzą niesamowity widok. Czysta zima jest blaskiem. Swoją świeżością i lekkością przybliża się delikatnie w stronę wiosny. Ciemność staje naprzeciw jasności. Ten typ nie lubi monotematyczności. Kocha za to mieć w zanadrzu pełną paletę barw i dobrze czuje się we wzorach. Natura wyczarowała dla niego magiczne przedstawienie, którego nie da się porównać z niczym innym jak tylko z oczami czystej zimy.

czysta zimaźródło: www.amritray.com

Czysta (wyraźna) wiosna

Czysta wiosna jest wieloznaczna, jest tęczą. W pozornie ciepłym i przyjemnym klimacie kryje się tajemniczość i ciemność. To jeszcze gdzieniegdzie pozostałe oznaki zimy. Jest tu dużo miejsca na pogodne i świeże kolory, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by dopełniać je czernią i bielą. Tak jak i czysta zima ten typ uwielbia różnorodność. Jest jednak znacznie bardziej nastawiony na światłość. Za chwilę na niebie pojawi się słońce, a czysta wiosna i tak się tutaj odnajdzie.

czysta wiosnaźródło: titanphysics.blogspot.com

Stonowane (zgaszone) lato

Stonowane lato jest jak monumentalny wulkan, jak szczyty gór sięgające obłoków. Słońce jeszcze gdzieś się chowa, ale nie ma już tej mocy, co w południe. Chmury wiodą prym. Jest cisza. Kolory jakby się pochowały za sobą. Wszystko jest okryte lekką tajemniczością. Spokój objawia się w stonowanych błękitach i beżach, dystyngowanym fiolecie. Szarość też będzie dobra dla tego typu urody. Jeżeli biel to taka, którą przyprószono jakimś innym kolorem. Ten typ urody otacza się spokojnymi kolorami, tylko wtedy jest w stanie pokazać swoje naturalne, wyważone oblicze.

stonowane latoźródło: www.esensio.eu

Stonowana (zgaszona) jesień

Stonowana jesień jest spokojna, jeżeli chodzi o barwy. Wybiera w brązach i beżach, ponieważ w tych kolorach wydobywa ciepło ze swej skóry. Dla wielu ten typ urody będzie się wydawał surowy. Jest w tym trochę racji, jednak ja tu widzę dostojność. Wokół tych pięknych skał wszystko jest zrównoważone i nagle mamy niejednolite niebo, w chłodnych odcieniach niebieskiego i szarościach. Ciepło tego typu urody wcale nie jest oczywiste. Mamy tu ewidentny romans z chłodnymi barwami, ale wszystko ze sobą współgra.

stonowana jesieńźródło: www.amritray.com

Czy odnalazłyście siebie w którymś z krajobrazów?