Duży biust z pozoru nie wydaje się problemowy. Piersi są uznawane za atrybut kobiecości, więc jeśli tego atrybutu jest w nadmiarze to kobieta powinna być zadowolona. Takie jest powszechne myślenie. Jednak trzeba zdać sobie sprawę z kilku niedogodności z jakimi borykają się panie o większym biuście.

Po pierwsze ciężko jest się ubrać. Nie wszystkie kroje leżą dobrze na kobiecie, która ma duże piersi. Odpadają z reguły mocno wzorzyste bluzki i ozdobne elementy na koszulach i topach. Te bowiem bardzo zwracają uwagę na objętość klatki piersiowej, a nawet mogą ją optycznie wyolbrzymić. Ubrania o stricte sportowym kroju mogą przy dużym biuście sprawić ogólne wrażenie ciężkości całego ciała. Z jednej strony ubrania nie powinny być za luźne, aby nie wyglądać grubo, z drugiej strony zbyt obcisła bluzka może wyglądać co najmniej tandetnie.

Po drugie, nie zawsze jest się branym na poważnie. Postrzegania przez pryzmat cielesności doświadczyła chyba każda kobieta. Na pewno jesteś w stanie skojarzyć jakąś sytuację ze swojego życia w której byłaś potraktowana niepoważnie ze względu na swój ubiór lub makijaż. Mężczyznom wydaje się, że jeżeli kobieta zakłada krótką spódnicę lub dekolt to automatycznie nie ma nic do powiedzenia. Generalizuję oczywiście, niemniej jednak sama jestem w stanie przywołać takie sceny mojego życia, w których ze względu na wygląd nie byłam wystarczająco godnym rozmówcą. To przykre, ale musimy spełniać pewne standardy, gdy chodzi o ubiór, jeżeli chcemy mieć pewność, że będziemy traktowane na równi z mężczyznami. Duży biust może być wyzywający w tym sensie, że akcentuje naszą kobiecość, tym samym czyniąc z nas nierównorzędnego partnera. Tylko od naszego nastawienia psychicznego zależy czy jesteśmy w stanie zwalczać stereotypy.

Właśnie o to tutaj chodzić: jak podejść do swojego wyglądu? Czy to, że mój duży biust czyni mnie dosłownie kobietą powinno być problemem? Czy dysproporcje w moim ciele są na tyle dyskredytujące, że powinnam je ukrywać? Tak jak w przypadku małego biustu mam dokładnie takie samo zdanie na temat optycznych trików dotyczących pomniejszania dużego biustu – nie widzę nic wyzwalającego w korzystaniu z nich.duży biust divyUważam, że trzeba zacząć od głowy, od nauczenia się swojego ciała i zaakceptowania go takim, jakie ono jest. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować i w ogóle myśleć o ubiorze. Dużego biustu nie ukryją żadne sztuczki z kolorami, a noszenie obciskającej bielizny to krzywdzenie własnego ciała. Wiem na pewno, że mając duży biust celebrowałabym go i byłabym z niego dumna. Tak właśnie bym wyglądała: na dumną. Za przykład mogą służyć największe divy w historii filmu czy estrady. Zauważcie, że kobiety kojarzone z najsilniejszymi głosami, kobiety będące symbolami piękna danych czasów i będące idolkami kobiet i dziewcząt na całym świecie nie wstydziły się swojego biustu. Mocno wycięte suknie, naszyjniki zwracające uwagę na dekolt, mocno podkreślona talia nawet u kobiet o bujniejszych kształtach niż standardowe służyły do tego by wzrok widzów kierował się tam gdzie leży niewątpliwy atut – piersi. Dlaczego by nie odwrócić kota ogonem i zamiast garbić się i zakrywać, chodzić dumnie wyprostowanym i olewać wszystkich, którzy biorą nas niepoważnie ze względu na nasz wygląd?ołówkkowa spódnica

Dużemu biustowi jest potrzebne wsparcie w postaci dobrej bielizny oraz równoważnika sylwetki. Dlatego najlepszym przyjacielem biuściastych kobiet powinna być ołówkowa spódnica. Niezależnie od rozmiaru ubrań, jeżeli dół stroju będzie dopasowany i nie za krótki uda się stworzyć harmonijną sylwetkę. Równowaga w tym przypadku nie zakłada bowiem wyolbrzymiania bioder i tworzenia klepsydry, a wyeliminowaniu z ciała zbędnych i zakłócających spokój zakrzywień. Prosta linia jaką daje ołówkowa spódnica pozwala na wyszczuplenie całej sylwetki i sprawienie wrażenia, że biust jest duży, ale reszta ciała jest smukła.

Jeszcze raz powtórzę rzeczy, które można zrobić dla swojego biustu, niezależnie od jego wielkości:
– pływanie i ćwiczenia ujędrniające biust
– krem do pielęgnacji biustu
– ujędrniający prysznic na przemian ciepłą i chłodną wodą
– dopasowanie odpowiedniego biustonosza
– utrzymywanie właściwej postawy.

Co sądzicie o dużych biustach? Czy kobiety zbudowane w ten sposób mają kompleksy?