Zarówno gamine, jak i tomboy czerpią inspirację z męskiego sposobu bycia. Co jednak odróżnia te dwa style od siebie i sprawia, że mówimy o jednak różnych stylach? Spójrzmy na najbardziej rzucające się w oczy różnice między wyglądem kobiety o stylu gamine i o stylu tomboy.

WŁOSY
Delikatność kontra zdecydowanie, porządek kontra pozorna niedbałość. Tak w skrócie scharakteryzowałabym zasadniczą różnicę. Gamine stawia na ład i stylizuje swoją fryzurę, wybiera więc pixie cut, boba, kitkę, koczek itp. W przypadku stylu tomboy liczy się bardziej to czy włosy żyją. Będą więc zastosowane tak drastyczne rozwiązania jak zapałka lub fryzury nadające włosom objętość i efekt „wiatrem czesane”, czyli najczęściej cieniowanie.włosy - gamine vs. tomboy

STYL NA CO DZIEŃ
I tu, i tu mamy do czynienia z luźnymi fasonami. Gamine jest jednak troszeczkę bardziej ugrzecznione, podczas gdy tomboy wręcz epatuje celowym niedbalstwem. Podstawą są w obu przypadkach luźne fasony, jednak gamine lubi przełamywać je elegancką koszulą, żakietem, płaszczem lub klasycznym sweterkiem. W stylu tomboy idzie się na całość. Do szerokich spodni pasuje szeroka góra stroju. Gdy spodnie przylegają można wpuścić w nie koszulkę. To na pewno nie jest styl dla osób lubiących mieć kołnierzyk zapięty pod samą szyję.
casual - gamine vs. tomboy

ELEGANCKO
W styl gamine jest wpisany konserwatyzm, który często może wyglądać tak dosłownie, że aż jest to oryginalne. Gamine potrafi na przykład zainspirować się szkolnym mundurkiem i przenieść go na swój uniform toczka w toczkę. Tutaj nie ma ubierania rzeczy niezgodnie z ich przeznaczeniem – jeżeli do sukienki dołączony jest pasek, to zakładamy go. Nie eksperymentujemy z kolorami, tylko trzymamy się bieli, granatu i czerni na uroczyste okazje. Tomboy będzie natomiast podchodził do tematu bardziej luźno i raczej ciężko będzie znaleźć typowo potraktowane zagadnienie dress code’u w tym przypadku.
elegant - gamine vs. tomboy

WIECZÓR
Gamine na wieczór wybierze raczej kreację odsłaniającą nogi, ponieważ powłóczyste suknie są w zasadzie przeciwieństwem tego stylu. Znowu najoczywistszym wyborem będą zachowawcze barwy i jak najbardziej mała czarna. Dekolty i prześwity wykluczone. Tomboy sobie natomiast użyje i to czego nie robi na co dzień, ze zdwojoną siłą zrobi na wieczór. Wyzywające dekolty, ale częściej krótkie spódnice i dużo odsłoniętego ciała to opcja, którą wybierze. Efekt jaki będzie chciał osiągnąć gamine to „z klasą”, tomboy to „sexy”. wieczorowo - gamine vs. tomboy

BUTY
Buty w stylu gamine będą bardzo w porównaniu do siebie spójne. Wahania wysokości raczej nie występują, bo normą są płaskie oksfordki czy delikatny tylko słupek lub obcas. U tomboya obuwie będzie szło w skrajności od płaskich sandałów, przez masywne platformy, aż do cienkich i wysokich szpilek. Jest tu zawsze albo płasko, albo bardzo wysoko.buty - gamine vs. tomboyCzy przychodzą Wam na myśl jakieś inne różnice między tymi dwoma stylami inspirowanymi męskim sposobem bycia? Ku której stronie się skłaniacie?