Każda z nas chciałaby, żeby ludzie postrzegali nas i nasz zapach jako nierozerwalną całość. Mieć swój zapach, znaczy znać siebie i być indywidualistą. Tak jak właściwa paleta kolorów, właściwy zapach pozwoli wyeksponować nasze naturalne piękno. Przed Wami moje wyobrażenie na temat zapachów dla różnych typów urody.

Delikatne lato
Pour femme – Lacoste
Eternity – Calvin Klein
Pure – DKNY

minimalistyczne perfumyDelikatne lato ma w sobie zmysłową lekkość. Teoretycznie tych perfum prawie nie czuć, takie są subtelne. Nie ma tutaj nic agresywnego. Te perfumy nie prowokują, nie gryzą, nie zwracają na siebie uwagi, bo kobieta jest na pierwszym planie. Jestem przekonana, że Panie w tych zapach słyszą najczęściej, że ładnie pachną. Takie te perfumy są nieoczywiste.

Delikatna wiosna
Be delicious – DKNY
Green Tea – Elizabeth Arden
Infusion D’Iris – Pradaświeże perfumyMoże to i stereotypowe, ale delikatna wiosna była dla mnie najświeższa i najbardziej nasycona energią. Perfumy poranki – tak określiłabym te zapachy. Jeżeli ubrałaby je na siebie starsza kobieta natychmiast by odmłodniała. Są podkreśleniem wdzięku młodej dziewczyny. Są bardzo miejskie, mimo, że odwołują się do smaków kojarzonych z łąką i sadem.

Intensywna Jesień
Hypnotic Poison – Dior
Angel – Thierry Mugler
Samsara – Guerlainciężkie perfumyIntensywna jesień będzie dusząca i bardzo przesadzona. Jeżeli pójdzie w słodkości to te najbardziej ekstremalne. Ten typ będzie się dobrze czuł w najbardziej orientalnych nutach, które mogą być dla większości populacji za mocne. Intensywna jesień kojarzy mi się tak jak jej zapach z tajemnicą i siłą.

Intensywna zima
Coco Noir – Chanel
Boss Intense – Hugo Boss
Dior Addict – Diororientalne perfumyDla intensywnej zimy wybrałam zapachy, które sama najbardziej lubię, bo nie umiem spojrzeć na swój typ urody obiektywnie. Bez nanoszenia tych zapachów na skórę można pomyśleć, że są to męskie perfumy. Jednak już na kobiecej skórze zachowują się naprawdę wdzięcznie i oprócz ciężkości są w stanie zaoferować swoistą słodycz i głębię.

Czy zgadzacie się z moim nosem? Jakie inne perfumy kojarzą Wam się z tymi porami roku? Które z tych perfum Wam się najbardziej podobają?