Prezentowane tutaj przemyślenia są oparte wyłącznie na moich wrażeniach związanych z kojarzeniem i odczuwaniem zapachów. Absolutnie nie oznacza to, że perfumy, które dobrałam do danego typu kolorystycznego są przypisane tylko i wyłącznie temu typowi. Może Wasze nosy wąchają to inaczej. Wszystkie te zapachy były przeze mnie wąchane, dawałam im czas i zapisywałam sobie moje skojarzenia. W myślach widziałam kobietę, która takich perfum używa. Oto moje pierwsze sugestie dla pór roku.

Czysta wiosna
Tresor in love – Lancome
Very Irresistible – Givenchy
Amor Amor – Cacharel

liv tyler perfumyKluczem do zapachu czystej wiosny jest wyrazistość, przy zachowaniu równoczesnej świeżości. Każdy z tych zapachów jest bardzo charakterystyczny. Przynajmniej dla mnie każdy z nich jest na tyle jedyny w swoim rodzaju, że nie da się go z niczym pomylić. Przed wąchaniem nie wiedziałam nic o nutach zapachowych, później okazało się, że każdy z nich ma w sobie zapach róży. Róża jest bardzo trafnym skojarzeniem, jeżeli chodzi o typ czystej wiosny.

Czysta zima
Crystal Noir – Versace
L’eau Narcisco Rodriguez For Her – Narcisco Rodriguez
Armani Code – Giorgio Armanimegan fox perfumyKażdy z zapachów jakie wybrałam dla czystej zimy mógłby być moim, gdyby tylko przestał tak wyraźnie przybierać na ostrości po pewnym czasie. Zdaje mi się, że do tych trzech zapachów trzeba kobiety o krystalicznym typie urody, któremu są w stanie dotrzymać tempa te zapachy. Każdy z nich jest w zasadzie bardzo przeszywający, ale każdy na swój sposób. Versace wydaje mi się słodkawy, a dwa pozostałe przesadnie owocowe, ale to moim zdaniem świadczy o ich uroku i mocy.

Stonowane lato
Euphoria – Calvin Klein
212 Sexy – Carolina Herrera
Touch of Pink – Lacostenatalia vodianova perfumyTo naprawdę przypadek, że wybrałam różowawe flakony dla stonowanego lata. Touch of pink wydał mi się na początku za świeży dla tego typu urody, ale potem się uspokoił i już wiedziałam, że to jest to. Te trzy zapachy łączy spokój i słodycz, ze wszystkich perfum dobranych przeze mnie dla typów urody tę trójkę uznałabym za najseksowniejszą. Mimo, że to dosyć odważna opinia, nie wahałabym się używać pokazanych perfum na dzień.

Stonowana jesień
Idylle – Guerlain
The One – Dolce&Gabbana
J’adore – Diorscarlett johansson perfumyWszystkie perfumy dla stonowanej jesieni są kwiatowe, ale za to bardzo dojrzałe. Te zapachy kojarzą mi się ze ściętymi kwiatami bardziej niż rosnącymi na łące. Widzę po prostu w wyobraźni mężczyznę, który wraca do domu z bukietem eleganckich kwiatów dla swojej kobiety. We wszystkich tych perfumach poczułam konwalie i istotnie konwalie są w nich trzech. Mamy też frezje, lilie, bez, peonie, jaśmin…

Jak się Wam podoba to zestawienie? Jakie macie skojarzenia z podanymi zapachami?