Książek, które obiecują, że dzięki nim znajdzie się swój styl jest wiele. Ale żadna z nich, przynajmniej spośród tych, które ja miałam w rękach, tej obietnicy nie realizuje. Zamiast metod i narzędzi dostajemy frazesy typu „powinnaś mieć białą koszulę w szafie i gra gitara” albo „schudnij, to będziesz dobrze wyglądać w sukience”. No więc mnie to nie przekonuje. No więc napisałam książkę, którą sama chciałabym przeczytać. No więc w mojej książce są narzędzia, metody i koncepty.

Jestem ogromnie szczęśliwa, bo mogę Wam w końcu powiedzieć, że moja książka jest już gotowa. Jestem szczęśliwa, dumna, podekscytowana, ciekawa, zlękniona (bo szczęście najlepiej smakuje w powiązaniu ze strachem), usatysfakcjonowana, spełniona. Choć to wcale nie koniec, to dopiero początek.

Premiera planowana jest na 18 kwietnia, co oznacza, że wtedy książka będzie już dostępna w księgarniach m. in. w Empiku. Jednak już teraz, książkę można zamówić na stronie wydawnictwa i dostać w związku z tym gratis Zeszyt Ćwiczeń, który oczywiście jest również mojego autorstwa.

Dla jasności:

  • 18 kwietnia książka w księgarniach
  • już teraz zamówienia przez stronę wydawnictwa, żeby dostać książkę wcześniej
  • tylko na stronie wydawnictwa do książki Zeszyt Ćwiczeń gratis
  • pierwsze 100 zamówień -> książka z moim autografem
  • wysyłka zamówionych przez stronę wydawnictwa książek ok. 9 kwietnia (więc książka u Was ponad tydzień wcześniej niż w księgarniach).

Tytuł jest mam nadzieję wymowny. Warsztaty stylu. Ta książka powstała z potrzeby usystematyzowania treści na blogu, zebrania ich w całość, uczynienia z nich uniwersalnej metody do tego, by znaleźć swój styl. Ale chcę wyraźnie podkreślić, że w książce znajdziecie dużo nowych konceptów. Nie pozwoliłam sobie na kopiowanie bloga, bo nie widzę w tym sensu. Styl pisania i rozumowania jest ten sam, treści nowe.

A dokładniej. W książce każdy rozdział mogłabym nazwać składnikiem stylu. Pokazuję takie aspekty, które należy ze sobą połączyć, które trzeba przemyśleć i na które zwrócić uwagę (czasem oczywiste, tylko niektórzy o nich zapominają), by zbudować wymarzony styl. Tylko od Was zależy, co z tego weźmiecie, co pominiecie, ale dla mnie najważniejsze jest, by robić to świadomie. Jeśli coś miałoby Wam nie pasować, przeczytajcie o tym i zadecydujcie z pełną odpowiedzialnością, że to pomijacie.

Miałam wolną rękę w tworzeniu tej książki, ponieważ wszystko, co się w niej znajduje i to jak ona wygląda zależało tylko ode mnie. Ilustracje i okładkę zrobiła Magdalena Ćwirko, moja przyjaciółka, która na co dzień robi grafiki i zdjęcia na bloga, a więc wszystko wygląda dokładnie tak, jak mi w duszy gra. Jest dużo zieleni, złota i czerń :)

KSIĄŻKA + ZESZYT ĆWICZEŃ

Tylko na stronie wydawnictwa książka jest i będzie dostępna wraz z zeszytem ćwiczeń. Wysyłka nastąpi ok. 9 kwietnia. Pierwszych stu zamawiających otrzyma książkę z moim autografem.

Chciałabym Was o coś poprosić. Właściwie o dwie rzeczy. Bardzo mi zależy na tym, by wiedzieć jak Wam się podobała książka i czy w jakimś stopniu Was do czegoś zainspirowała. Jeżeli będziecie pisać o niej na facebooku lub instagramie użyjcie hashtaga #uskwarsztatystylu Wtedy na pewno wejdę, przeczytam, wezmę sobie do serca, no i oczywiście przejrzę profil, poznam swojego czytelnika bliżej. Jeśli opinii będzie sporo, pomyślę nad zrobieniem z nimi zbiorczego wpisu.

Druga sprawa to udostępnienie tego wpisu. Nie prosiłam o to nigdy, ale teraz wyjątkowo mi zależy na tym, by o książce dowiedziało się jak najwięcej ludzi. Więc jeśli wierzysz we mnie i to, że książka jest dobra, udostępnij ten wpis na facebooku :)

Będę Was o wszystkim na bieżąco informować. Nie mam jeszcze ustalonych miejsc i dat spotkań autorskich, ale na wiosnę i lato mam zaplanowanych trochę wyjazdów, więc spontanicznie możemy się pospotykać w jakichś konkretnych miejscach. Dałabym Wam znać z wyprzedzeniem na facebooku i na instagramie! Co Wy na to? A może Wy macie jakieś sugestie co do miast w których widziałybyście takie spotkania?