Kwintesencją stylu jest konsekwencja. Osoba, której styl nam się podoba jest w naszych oczach tak ważna właśnie przez konsekwencję. Taka osoba buduje swój styl powtarzając pewne schematy, które są przez nas tylko z nią utożsamiane. Mieć swój styl oznacza mieć swoje klasyki, swoje ukochane sylwetki i kolory, łączyć ze sobą te elementy i bezwstydnie je powtarzać.

Kobiety mają ogromny wybór i często dlatego nie mogą się zdecydować w czym będzie im dobrze. Ciężko powiedzieć sobie, że będzie się nosiło tylko spódnicę w kształcie litery A i baletki, nawet jeżeli jest to najkorzystniejsza opcja dla naszej figury. Bo przecież są spodnie rurki, miniówki, spódniczki maxi itd. Chcemy wszystkiego i często wychodzi na to, że nie mamy nic. Z tego, co zdążyłam zauważyć z mężczyznami jest dokładnie odwrotnie. Mężczyźni wiedząc, że jakiś typ ubioru jest dla nich odpowiedni najchętniej nie zmienialiby go do końca życia. I właśnie za to ich podziwiam…

Sylwetka jaką stworzył dla siebie Rick Owens jest tak bliska mojej estetyce, że z chęcią założyłabym ubranie z każdego z tych zdjęć. Dodatkowym bodźcem do stworzenia sobie takiego uniformu jest na pewno komfort projektowania ubrań dla samego siebie. Wygląd Owensa jest oczywiście pochodną jego projektów. Właśnie to uważam za wspaniałe – człowiek reprezentuje sobą również dzieło swojego życia. Wszystko jest spójne.

projektant mody Rick Owens w charakterystycznym dla siebie minimalnym użyciu czerniźródło zdjęć: style.com

Wyraźne przewodnie motywy widać również w stylu Haidera Ackermanna – ulubionego projektanta Tildy Swinton. Styl jak widać nie jest już tak bardzo restrykcyjny jak u Ricka Owensa. Aczkolwiek oko jest w stanie od razu wychwycić klasyki: ciężkie buty, luźne spodnie, etniczny szal czy charakterystyczne uczesanie. Można nie lubić tego, co się widzi, ale nie da się nie zauważyć konsekwencji.

Haider Ackermannźródło zdjęć: style.com

Na koniec zostawiłam perełkę – bardzo konsekwentnego mężczyznę. Nazywa się Justin O’Shea. Jest dyrektorem do spraw zakupów w sklepie mytheresa.com. Konsekwencja z jaką tworzy swój styl jest imponująca. Mimo, że łatwo wychwycić wąskie spodnie, kamizelkę, brodę i okulary, to jednak za każdym razem wygląda inaczej.

Justin O'Sheaźródło zdjęć: tumblr.com

To nie jest łatwe zadanie – znaleźć swój styl. Na drodze staje nam mnóstwo alternatywnych wersji naszego ubioru. Jednak zawsze o naszej indywidualności będzie świadczyła nasza konsekwencja. Choć wydaje się to paradoksem: im bardziej będziemy powtarzalni, tym częściej będziemy przez innych uznawani za indywidualistów.

Macie jakichś mężczyzn których styl podziwiacie? Ktoś imponuje Wam swoją powtarzalnością?