Tak się rozpływałam dwa tygodnie temu, jacy mężczyźni są konsekwentni i powtarzalni, a wypadałoby oddać honor również płci pięknej. Kobieta, która wie, czego chce – taki obraz do mnie najbardziej przemawia. Kobieta, która wie w czym jest jej dobrze, będzie wyglądać najlepiej. I wreszcie, kobieta, która ma określony styl i zawsze porusza się w jego obrębie robi na mnie największe wrażenie.

Powtarzalność i zdefiniowane klasyki – to brzmi dla niektórych nudno. Ale prędzej czy później, każdy przyzna mi rację. Nie ma lepszego sposobu na odnalezienie własnego stylu niż stworzenie swojego unikalnego schematu.

Dla przykładu podaję dwie Panie, które sztukę powtarzalności opanowały do perfekcji, ale o nudzie nie ma mowy. Dwa różne punkty widzenia na modę. Surowy i bogaty.

Emmanuelle Alt jest redaktorem naczelnym francuskiego Vogue. Jej styl to kwintesencja tzw. french chic. Inspirację znajdą tu osoby ceniące sobie niewymuszoną elegancję, męskie naleciałości, prostotę, naturalność. Uniform opanowany do perfekcji: męska koszula wciągnięta w wąskie spodnie i szpilki. Naturalne włosy i lekki makijaż.

uniform emmanuelle altzdjęcia: pinterest.com

Troszkę inne podejście do mody prezentuje śliczna Ulyana Sergeenko, rosyjska projektantka, która, trzeba jej to przyznać – ma unikalny styl. Ubrana jak postać z powieści Tołstoja nie cofnie się przed żadnym wzorem i kolorem. Ale i ona konsekwentnie powiela swój uniform, którym jest bliska ciała góra stroju i rozkloszowany, wzorzysty dół, mocne usta, kobiece upięcie włosów. Coś dla miłośników romantycznych klimatów, kobiecości, retro i koloru.

uniform ulyana sergeenko 2uniform ulyana sergeenkozdjęcia: pinterest.com

Obie kobiety są związane z modą. Jedna kreuje, druga tworzy modę. Ale one obie rozumieją, że nie chodzi o to, by brać wszystko, co jest w danym momencie modne. To nie trendy rządzą nimi, ale one trendami. One zbudowały trendom most przez który nie każdy z nich może przejść. Każda z nich wiedząc, co lubi, nie pozwoli, by jej otoczenie było zaśmiecone niepasującymi elementami.

Wyrazisty styl zawsze się obroni. Mimo, iż na pozór brzmi to paradoksalnie, powtarzać będę jak mantrę, że konsekwencja stanowi o stylu.

Czy macie swoje modowe idolki? Jakie są kobiety, które podziwiacie? Czy w waszym otoczeniu są kobiety, po których widać, że wiedzą w czym świetnie wyglądają?