Jedna sukienka  i różne wersje dodatków dla jesieni i lat tym razem. Jest o wiele spokojniej niż w poprzednim wpisie. Ciekawa jestem, które kolaże podobały Wam się bardziej, patrząc na wpisy całościowo.

Pierwsza część wpisu, z dodatkami dla zim i wiosen znajduje się tutaj. Sukienka, która jest moim odniesieniem, to ta mała czarna z Simple.

intensywna jesień

Torebka Liu Jo
Buty Geox
Pomadka Bourjois
Kolczyki Venus Galeria
Apaszka Quiosque

Jak ktoś mi mówi, że nie powinno się łączyć czarnego z ciemnym brązem lub granatem, chce mi się śmiać. Ja lubię i ja łączę. A właśnie czekolada i czerń jest w mojej ocenie najpiękniejsza, jeszcze urozmaicona jakimś bordem i delikatnym błyskiem złota… Na to można zarzucić skórzany płaszczyk, dobrać grube rajstopy i mamy stylówkę na chłodniejsze dni.

prawdziwa jesień

Torebka Michael Kors
Buty Eva Minge
Pomadka Nabla
Kolczyki W. Kruk
Apaszka Wittchen

Brąz wolę co prawda bardziej ze srebrem, ale nie mogę zaprzeczyć, że brąz i złoto to swego rodzaju oczywistość. Wydaje mi się to całkiem fajne, by nosić złote buty na co dzień. Na tym przykładzie widać, że brązy nie muszą być tylko miękkie i matowe, mogą mieć połyskujące wykończenie, być takie bardziej śliskie niż potulne i to też może być fajne, a na pewno bardziej eleganckie.

stonowana jesień

Torebka Puccini
Buty Hispanitas
Pomadka Loreal X Balmain
Bransoletka YES
Apaszka Wittchen

Beż podbity czymś mocniejszym podoba mi się dla stonowanej jesieni. Temu typowi zalecałabym wcale nie takie spokojne usta, a raczej stawianie na mocniejsze kolory pomadek (raczej ciepłe, ale mocniejsze). Buty i torebka niby z czarnymi elementami, ale ten kontrast wcale nie jest w przypadku beżu jakiś wybitnie mocny. Elegancko, bez nadmiaru różnych kolorów, może nawet minimalistycznie – tak najczęściej myślę o tym typie.

stonowane lato

Torebka Furla
Buty Ann Mex
Pomadka Golden Rose
Bransoletka KiKa Pracownia
Apaszka W. Kruk

Dla stonowanego lata każdy kolor może być cielistością nawet fiolet. Wiem, że dla niektórych prawię od rzeczy, ale chodzi mi o zasadę wyboru kolorów. One zawsze powinny być jakby za mgłą, bliskie skórze. Tak jakby wziąć każdy kolor, „uspokoić go”, potem zestawić z resztą. Wyszłoby na to, że spokojne róże pasują do spokojnej zieleni, do spokojnej żółci, że to się wcale ze sobą nie gryzie, tak to jest zharmonizowane. Torebka piękna, bardzo oryginalny kolor.

prawdziwe lato

Torebka Creole
Buty Pollini
Pomadka Lumene
Pierścionek YES
Apaszka Petite Folie

Błękity i srebro, Ameryki nie odkrywam. Jak dla mnie chyba najbardziej urzekający kolaż, bo lubię taką konkretną romantyczność. Piękny pierścionek, na który bym chyba cały czas zerkała. Bardzo podobają mi się takie buty ozdobione jakby biżuterią. Wiatr we włosach, granatowy płaszczyk na jesień, delikatna niebieska kreska na oku…

delikatne lato

Torebka Furla
Buty Caprice
Pomadka Lumene
Kolczyki YES
Apaszka Quiosque

Trochę połysku, trochę pasteli. Delikatniejsze lato to taka subtelniejsza siostra czystej zimy. I te typy mogłyby się również zamienić. Będąc delikatnym latem warto postawić na jakąś jasną torebkę w szafie, nawet białą, to zupełnie zmienia postać wszystkich stylówek. Kształt butów, wzorki na apaszce nadają całości troszkę orientalnego charakteru.

Które rzeczy tym razem podobały Wam się najbardziej? Dla mnie pierścionek prawdziwego lata i torebka stonowanego są the best :)