Niedawno w komentarzach padł bardzo fajny pomysł, który przypomniał mi o postach zgromadzonych pod tagiem formuła. Otóż robiłam tam bardzo prosty obrazek, przedstawiający najzwyklejszy zestaw ubrań w czarnym kolorze: bluzka, spodnie, buty i torebka, a do tego dodawałam dwanaście narzutek w tym samym kolorze, ale w różnym odcieniu w zależności od typu urody dla jakiego miała być ta narzutka. Teraz wracam z podobnym pomysłem. Do jednej małej czarnej, dobieram po pięć dodatków: biżuterię, apaszkę, szminkę, torbę i buty, dla każdego typu urody inny zestaw takich dodatków.

Punktem odniesienia jest tu ta mała czarna z Simple. A dodatki się oczywiście zmieniają. Zaczynam od typów wiosennych i zimowych. W drugiej części zrobię zestawienia dla lat i jesieni.

delikatna wiosna

Torebka Love Moschino
Buty Solo Femme
Pomadka Lancome
Bransoletka Poplavsky
Apaszka Quiosque

Bardzo lubię połączenie srebra z turkusem, które jeszcze pewnie jakoś sama bym dała radę nosić, ale podoba mi się również złoto i turkus, a w tym wyglądałabym już nieszczególnie. Tylko ktoś o jaśniejszej i żywszej urodzie jest w stanie to udźwignąć. Ostatnio bardzo usilnie próbuję znaleźć dla siebie jakąś w szminkę w pięknym opakowaniu, ten błyszczyk do takich się zalicza. Torebka na złotym łańcuchu sama w sobie wygląda jak biżuteria, więc bransoletka jest delikatna.

prawdziwa wiosna

Torebka Pinko
Buty Inuovo
Pomadka Marc Jacobs
Kolczyki Galeria Limart
Apaszka Quiosque

Prawdziwa wiosna kojarzy się bardzo ze słonecznymi żółcieniami, ale sądzę, że dałaby radę również spokojniejszemu żółtemu, gdyby miała go na sobie naprawdę dużo. Takiemu żółtemu wchodzącemu już na miodowe terytorium i takiemu, dla którego naturalnym będzie połączenie z bursztynem. Szłabym tu w bardziej sportowe klimaty, bo bursztyn nie podoba mi się w poważniejszych aranżach, mam wrażenie, że wtedy postarza. Do tego wyraźne usta.

czysta wiosna

Torebka Michael Kors
Buty Tommy Hilfiger
Pomadka Guerlain
Pierścionek YES
Apaszka Quiosque

Czerwień i złoto, ale też biel i czerń – a i to nie jest wcale za dużo dla czystej wiosny. Żywe kolory jako dopełnienie czerni, wkrada się tam nawet róż na szalu. Jeśli mówię o pięknych opakowaniach szminek, to to nie ma sobie równych. Idea czarnej sukienki i plecaka w mocnym kolorze nie jest absolutnie niczym niezwykłym, a wręcz jest młodzieńcza i daje stylówce lekkość. Mocno bym tutaj jeszcze podkreślała oko czarną kreską!

czysta zima

Torebka Trussardi Jeans
Buty Eksbut
Pomadka Dior
Pierścionek YES
Apaszka Woynowska

Robi się bardzo chłodno kolorystycznie, więc można dać nutkę ciepła. Kto jak nie czysta zima może miksować srebro ze złotem? Dużo błysku, nie tylko w wykończeniu skóry na butach,  w biżuterii czy w okuciach torebki, ale też na ustach i na szyi. Ta pora toleruje na co dzień największy „połysk”. Widziałabym go jeszcze w rozświetlaczu na twarzy. Niby mało koloru, ale jednak blask może go godnie zastępować.

prawdziwa zima

Torebka Marella
Buty Sagan
Pomadka Yves Saint Laurent
Naszyjnik YES
Apaszka W. Kruk

Jest prawdziwa zima, więc siłą rzeczy wchodzi bardzo mocny bohater -> jeden kolor. Gdzieś tam w tle toczą walkę biel i czerń, ale na pierwszy plan zawsze wychodzi coś mocnego: jakaś czerwień, mocny fiolet, może ciemny róż albo fuksja. Już bym tu unikała mieszania złota i srebra i postawiła na srebro plus perły. Kwiaty na ciemnym tle są idealne dla tego typu. Usta mocne, raczej nie błyszczyk.

intensywna zima

Torebka Tory Burch
Buty Sagan
Pomadka Nabla
Kolczyki YES
Apaszka Tory Burch

Tu już jest jakby barokowo :) Ale wszystko zaczęło się od tych super pięknych butów, nad którymi się teraz zastanawiam. Są jeszcze czarne, ale to właśnie te bordowe jakoś tak do mnie mówią: bierz nas! Takie buciki widziałabym z czarnymi, bardzo grubymi rajstopami. Efektownie wyglądałyby jesienią do krótkiej grubej sukienki. Cała na czarno i tylko takie bordo na stopach. A torebki od Tory Burch już od kilku sezonów podglądam i niezmiennie mi się podobają.

Które z tych typów Wam się podobają? A może są jakieś poszczególne elementy, które widziałybyście u siebie? Dla mnie są to buty z ostatniego kolażu oraz szminka czystej wiosny.