Porozmawiajmy o marynarkach.

Ten wpis jest uzupełnieniem filmu, który zamieściłam na instagramie. Żeby zobaczyć film trzeba kliknąć na napis IGTV. Tam też będę umieszczała kolejne filmiki, bo pomysłów mam sporo i chciałabym je zrealizować właśnie w formie takich pogadanek.

Na pierwszy ogień poszły marynarki, bo wydaje mi się, że wiele osób chciałoby je nosić, ale niestety deprymuje ich świadomość tego, jak bardzo eleganckie jest to ubranie. Wychodzę z założenia, że mamy jedno życie i szkoda czekać na moment, kiedy będziemy mieć w nosie to, co myślą inni i po prostu warto złapać byka za rogi i się stroić, spełniać swoje modowe zachciewajki i iść ze stylem na całość :)

Żeby w ogóle wyrobić w sobie nawyk sięgania po marynarkę, warto wyrzucić ze swojej głowy stereotypowo kreślony przez magazyny styl życia kobiety i nie narzekać, że obrazek – pierwsza kawa na pusty żołądek, praca w biurze, spotkanie biznesowe, shopping, randka itp. nie pasuje do tego jak Ty spędzasz swój dzień. Jeśli pasuje, to okazję do założenia marynarki na pewno już znalazłaś. Trzeba realnie popatrzeć na to jak MY spędzamy czas i co dla NAS może być dobrą okazją do założenia marynarki czy umalowania ust na czerwono. Jeśli w trakcie dnia, uważasz za swoje „największe” wyjście wypad na plac zabaw albo do biblioteki, do pracy, do spożywczaka, może spotkanie z kimś, może po prostu wyjście za próg (cokolwiek uznasz za „największe”) może warto właśnie wtedy założyć marynarkę i przyzwyczajać się do niej w tego typu sytuacjach. A może później swoje kryteria będziesz jeszcze bardziej uelastyczniać i marynarka będzie dla Ciebie naturalniejszym elementem stroju, pasującym do większości sytuacji… Kwestia tylko tego, by sprawić, że marynarka stanie się dla Ciebie normalnym ubraniem.

W filmie mówię o tym, jaka powinna być pierwsza marynarka – taka do ćwiczenia i do dochodzenia z nią do wspomnianej normalności. Poniżej przykłady wspominanych przeze mnie ubrań z podziałem na trzy kategorie, które również omówiłam w filmie.

Marynarki do 200zł

Marynarki o lejącej strukturze

Marynarki z drugiej ręki

Czy nosicie marynarki? Jakiego typu? Czy traktujecie to ubranie jako normę, czy jednak jako element bardzo elegancki, zarezerwowany tylko na jakieś wyjątkowe okazje?