Udało się. Przebrnęłyśmy razem przez neutralne kolory wybrane dla wszystkich pór roku. Już wszystko wiadomo. Ale nie powiedziałam Wam jednej, bardzo ważnej rzeczy. Otóż będąc daną porą roku możesz korzystać nie tylko ze swoich neutralnych kolorów, ale także z neutrali sąsiadujących z Tobą typów. Jest duże prawdopodobieństwo, że takie neutrale, pożyczone od innych typów mogą również Tobie pasować, ale nie we wszystkich przypadkach jest to pewnikiem. Trzeba trochę pokombinować i samemu ocenić czy te inne neutrale nam odpowiadają.

Poniżej znajdziecie kolaże w których zawierają się neutrale każdej z pór roku. Kliknięcie na pogrubioną porę roku lub na kolaż przeniesie Was do posta na temat neutrali dla tej pory. Obok są również wypisane po dwie pory roku od których dany typ może pożyczać bazowe kolory. Enjoy :)

CIEPŁA (PRAWDZIWA) WIOSNA może pożyczać neutrale od czystej (wyraźnej) wiosny i delikatnej (jasnej) wiosny.ciepła wiosna bazaCZYSTA (WYRAŹNA) WIOSNA może pożyczać neutrale od ciepłej (prawdziwej) wiosny i od czystej (wyraźnej) zimy.czysta wiosna bazaCZYSTA (WYRAŹNA) ZIMA może pożyczać neutrale od czystej (wyraźnej) wiosny i od chłodnej (prawdziwej) zimy.czysta zima bazaCHŁODNA (PRAWDZIWA) ZIMA może pożyczać neutrale od czystej (wyraźnej) zimy i od intensywnej (ciemnej) zimy.chłodna zima bazaINTENSYWNA (CIEMNA) ZIMA może pożyczać neutrale od chłodnej (prawdziwej) zimy i od intensywnej (ciemnej) jesieni. intensywna zima bazaINTENSYWNA (CIEMNA) JESIEŃ może pożyczać neutrale od intensywnej (ciemnej) zimy i od ciepłej (prawdziwej) jesieni.intensywna jesień bazaCIEPŁA (PRAWDZIWA) JESIEŃ może pożyczać neutrale od intensywnej (ciemnej) jesieni i od stonowanej (zgaszonej) jesieni. prawdziwa jesień baza STONOWANA (ZGASZONA) JESIEŃ może pożyczać neutrale od ciepłej (prawdziwej) jesieni i od stonowanego (zgaszonego) lata.stonowana jesień bazaSTONOWANE (ZGASZONE) LATO może korzystać z neutrali od stonowanej (zgaszonej) jesieni i od chłodnego (prawdziwego) lata.stonowane lato bazaCHŁODNE (PRAWDZIWE) LATO może korzystać z neutrali od stonowanego (zgaszonego) lata i od delikatnego (jasnego) lata. chłodne lato bazaDELIKATNE (JASNE) LATO może korzystać z neutrali od chłodnego (prawdziwego) lata i od deliktanej (jasnej) wiosny.delikatne lato bazaDELIKATNA (JASNA) WIOSNA może korzystać z neutrali od delikatnego (jasnego) lata i ciepłej (prawdziwej) wiosny.delikatna wiosna bazaTemat neutrali na razie zamykamy, ale nie oznacza to, że robimy odpoczynek od analizy kolorystycznej. Teraz wezmę na tapetę pomysły na ubieranie się w surowym stylu z wykorzystaniem kolorów poszczególnych typów.

Jakie wnioski po zaproponowanych przeze mnie neutralach? Coś szczególnie się Wam spodobało?