Dla kobiet o typie urody stonowana jesień nie jest tak bardzo istotne czy kolory są chłodne, czy ciepłe. Najważniejsze jest ich nasycenie: barwy nie powinny być mocne, tak aby nie przytłaczały urody. Nic więc dziwnego, że spośród wszystkich typów urody, właśnie stonowana jesień będzie miała najbardziej neutralne neutrale. To brzmi dziwnie, ale oznacza dokładnie to, co pomyślałyście: tutaj nie dopuścimy możliwości istnienia mocnego koloru, tylko postawimy na naprawdę nierzucające się w oczy kolory.

Najbardziej niesamowite wrażenie może zrobić stonowana jesień w kolorze, o którego istnieniu wie na moje oko mało osób. Jest to taupe – kolor na granicy szarości i brązu. Z pozoru wygląda jak szarość, ale ma w sobie trochę ciepła i w zależności od odcienia może przypominać kakao albo brudny beż. Ten kolor może być znakomicie łączony zarówno ze srebrem, jak i złotem. To się nazywa prawdziwa baza, kiedy neutralność jest tak oczywista, że może stanowić tło dla jakiegokolwiek innego koloru. Zaryzykuję stwierdzenie, że taupe będzie dobrze wyglądać w połączeniu z każdym innym kolorem.stonowana jesień baza kolorówDruga propozycja jest cieplejsza. To piaskowy odcień beżu, najprościej wyszukać go poprzez skojarzenie z safari. Kolor piaskowy będzie się świetnie komponował ze złotą biżuterią i białymi elementami garderoby (biała koszula i piaskowe bojówki to po prostu magia). Najpiękniej moim zdaniem ten kolor wygląda na przedmiotach z zamszu i na wszystkim, co jest matowo wykończone. Odnoszę też wrażenie, że jest to kolor łatwy w zakupach, natykam się na niego w sklepach równie często jak na granat.  stonowana jesień neutraleStonowana jesień powinna unikać rzeczy pstrokatych i o zbyt połyskliwej fakturze. Nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć piasek i taupe z bielą i czernią. Uzyska się wtedy chyba najbardziej elegancki efekt.

Czy podobają Wam się bazowe propozycje dla stonowanej jesieni? Czy są takie barwy, które mogłyby się tu jeszcze znaleźć?