Zastanówmy się jak możemy rozumieć taki typ urody jak stonowane lato. Jeżeli ktoś ma zdecydowanie chłodny typ urody zobaczymy to od razu w jego bijących zimnem oczach, nie będzie w nich żadnych plamek świadczących o cieple. Cera i włosy tylko potwierdzą nam, że mamy do czynienia z osobą której pasują wyłącznie zimne barwy. Prawdziwa zima i prawdziwe lato są łatwe do rozpoznania nawet dla kogoś, kto nie zna dobrze analizy kolorystycznej. Zima będzie typem mocno kontrastowym i wyraźnym, a lato będzie przygaszone, ale dalej wiejące chłodem w swym ogólnym wyglądzie. Wiemy dobrze, że świat nie składa się tylko z bieli i czerni, a ludzie którzy są tak jednoznacznie łatwi do sklasyfikowania stanowią mniejszość. Gdy do prawdziwego lata wrzucimy jakiś element ciepła dostaniemy stonowane lato. Takim elementem mogą być złote plamki przebijające przez właściwy kolor oczu, złociste blond włosy czy lekko złocista karnacja. Ogólnie ten typ urody jest cały czas chłodny, ale ma w sobie mały element, który zabiera mu tę jednoznaczność.

Analizuję Wasze typy urody od samego początku, skrzynka jest cały czas pełna, nie jestem w stanie wyjść na zero, ale systematycznie odpisuję na wszystkie maile. I z moich obserwacji wynika, że ten typ urody jest najbardziej rozpowszechniony, a Panie które go mają wyglądają bardzo różnie. Od mysich blondów do brunetek, od jasnoniebieskich oczu do kocich… A mimo takich rozbieżności wszystkie rozkwitają w kolorach na bazie fioletu. Gdy do fioletu będziemy dodawać biel lub szarość otrzymamy całą gamę kolorów, które będą mogły posłużyć stonowanemu latu jako neutral. Kolory typu lila, zgaszony fiolet, wrzos, pudrowy róż, mocca, kakao bez wątpienia można uznać za korzystne. A co najlepsze można je ze sobą bezkarnie zestawiać.
stonowane lato baza kolorówDla kobiet, które potrzebują wyraźniejszej definicji własnej urody mogłabym polecić również butelkową zieleń. Ten kolor stosowany jako czerń, zwłaszcza przy okazjach wieczorowych nie będzie tak inwazyjny dla cery, ale wprowadzi dosyć mocne podkreślenie rysów. Stonowane lato powinno zwracać uwagę na chłodniejsze odcienie zieleni jako te optymalne. Jeżeli ten kolor pojawi się blisko twarzy można spokojnie dopełniać go bielą lub czernią, które zazwyczaj byłyby za mocne.stonowane lato koloryPraktycznie każdy kolor z palety stonowanego lata można by było zaadaptować do roli neutrala.
Barwy jakie rekomendowane są dla tego typu już same w sobie pozbawione są mocnej saturacji i odarte ze znamion wyrazistości. To bardzo ułatwia ich bazowe zadanie, czyli mieszanie z innymi kolorami. Wybór zawsze należy do Ciebie, ustal jaki kolor będzie przeważającym w Twojej garderobie i postaraj się zabezpieczyć najważniejszymi ubraniami właśnie w tym kolorze.