fbpx

Jak czytać bloga

Witaj na moim blogu, który jest inny niż wszystkie. Zrób sobie kawkę lub herbatę, bo tak szybko stąd nie wyjdziesz :) Skupiam się głównie na pisaniu o estetyce, ale pokazuję również swój styl oraz piszę o wszystkim, co mnie inspiruje. Od 2013 roku stworzyłam mnóstwo pożytecznych i oryginalnych treści. Wiele z nich okazało się przydatnych czytelnikom w poszukiwaniu ich własnego stylu. Zachęcam Cię, by oprócz wpisów, czytać również komentarze, bo one też są ogromnym źródłem wiedzy i inspiracji. Wszystkie artykuły znajdziesz w Archiwum, ale ja chciałabym pokazać Ci tutaj, na co szczególnie zwrócić uwagę. Zaczynamy.

DEFINIOWANIE STYLU

Znajdziesz tutaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej padają przy budowaniu swojego stylu. W jaki sposób ustalić jaki będzie nasz styl? Jak się wyróżnić? Jak być stylową osobą? I przede wszystkim: jak pokazać prawdziwą siebie, tak żebyśmy my były zadowolone i by otoczenie odbierało nas w sposób w jaki sobie tego życzymy?

Uniwersalna metoda na bycie stylowym – tytuł mówi za siebie. Podaję Ci konkretną receptę krok po kroku, jak ogarnąć się ze swoim stylem i go rozwinąć.

O klasykach – wpisy w których pokazuję swoje próby zdefiniowania najczęściej powtarzających się elementów w moim stylu. Cenne, bo możesz uczyć się na moich błędach.

Precyzowanie stylu – jak wyjść z chaosu, kiedy inspiracji i pomysłów na styl jest zbyt dużo. Tutaj dowiesz się jak okroić te pomysły i wyostrzyć tym samym swój styl.

Przejęcie stylu – kontrowersyjna metoda na zbudowanie swojego stylu w oparciu o styl kogoś innego.

Jak ubierać się z klasą – kontrowersyjny wpis, który pierwotnie nosił tytuł: Jak ubiorem sprawiać wrażenie bogatej.

Komu chcesz zaimponować – wpis udowadniający, że dobrze adresować swój styl do konkretnej osoby

BUDOWANIE GARDEROBY

Dobrze mieć jakąś myśl przewodnią przy tworzeniu swojej garderoby. Dowiedz się według jakiego klucza kompletować ubrania.

Szafa od podstaw – cykl w którym znajdziesz dla siebie pomysły na punkty zaczepienia w kompletowaniu swojej szafy.

Zawsze wybieraj prostotę – o tym, co to znaczy prostota w kontekście stylu i dlaczego, każdy może ją wybierać z pożytkiem dla siebie.

Metoda na zakupy – w jaki sposób robić satysfakcjonujące zakupy i nie żałować swoich decyzji zakupowych

Styl jest w głowie, a nie w szafie – jak dojść do idealnej garderoby, proces przedstawiony w punktach

PRZYKŁADY STYLÓW

SŁYNNE – W tej kategorii znajdziesz opisy stylu słynnych osób, które mogą służyć za przykład konsekwencji. Staram się omijać osoby, które wydają się nazbyt oczywiste. Analizowałam między innymi styl Victorii Beckham, Sade, Magdy Gessler.

PRZEGLĄD – W tej kategorii poczytasz o różnych stylach ubioru. Znajdziesz tu między innymi opisy stylu preppy, romantycznego czy french chic.

ANALIZA KOLORYSTYCZNA

W tej kategorii umieściłam wpisy, które pomogą Ci w ustaleniu optymalnych dla Ciebie kolorów. Zachęcam do obejrzenia całej kategorii ANALIZA KOLORYSTYCZNA.

Analiza nie jest żadną karą, nie należy jej traktować jako wyroku. Zamiast odrzucać nieswoje kolory, warto wykorzystać to narzędzie, by rozpromienić swoją cerę, dobrać sobie kosmetyki lub biżuterię, odkryć możliwości jakie dają odpowiednie barwy blisko twarzy. Zamiast głowić się którym jesteś typem, lepiej przeczytać te artykuły i zadać sobie pytanie: w stronę których pokazanych tu klimatów, ciągnie mnie najmocniej? W których kolorach wyglądam najfajniej? W których kolorach jestem sobą?

Charakterystyka zim i lat – tutaj znajdziesz opisy zimowych i letnich typów urody wraz z paletkami
Charakterystyka wiosen i jesieni – tutaj znajdziesz opisy wiosennych i jesiennych typów urody wraz z paletkami

Dobierz sobie szminkę – tutaj znajdziesz konkretne szminki, które dobrałam dla typów urody, pokazane na moich ustach

Energia typów urody – trochę poetycki, ale niezwykle lubiany wpis w którym opisuję swoje odczucia związane z typami urody bez użycia obrazów. O kolorach, bez kolorów. Być może odnajdziesz siebie w którejś z grup? Koniecznie poczytaj też komentarze!

Koncepcje stylów – sprecyzowane pomysły na styl dla każdego typu urody

MOJE ULUBIONE WPISY

Co jest sexy? – co dla mnie jest i nie jest sexy (super komentarze)

Odwagi! – jak wyluzować i nie stać się niewolnikiem zasad

Wabi-Sabi – piękno w tym, co nieperfekcyjne – gdzie można znaleźć piękno i dlaczego nie dla każdego piękno jest tym samym

Esteta – poszukiwacz piękna – jakie cechy sprawiają, że możemy zostać estetami

Zamknij
Ta strona używa plików cookies. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Akceptuję