Uniformem w przypadku Italian Chic może być zestaw spódnica i szpilki. Dopiero góra stroju zmienia charakter całej stylizacji. Z pozoru ciężka do stylizacji wzorzysta spódnica w kształcie litery A może mieć różne wcielenia. Wersja elegancka zakłada dobranie bluzki koszulowej, którą powinno się wciągać w spódnicę. Torebka do ręki, strojne kolczyki i szpilki tworzą ponadczasowy zestaw nadający się na co dzień i od święta.  Bardziej seksowna wersja powstaje gdy odsłaniamy ramiona za pomocą cienkiego, jedwabnego topu. Konserwatyzm spódnicy sprawia, że nie ma w tej wersji niczego zdrożnego i przesadnego. Oprócz kolczyków możemy traktować delikatny zegarek jako biżuterię. Nawet szczupła osoba może sobie dodać bardziej okrągłych kształtów przy pomocy tego kroju spódnicy.

spódnica w kształcie litery A i koszula

 W drugim zestawie pierwszoplanową rolę gra mała czarna na cienkich ramiączkach. Najbardziej typowy krój małej czarnej o długości za kolano lub lekko przed kolano w połączeniu ze strojnymi kolczykami i burzą włosów da efekt Włoszki. Dopełnieniem może być jednolity żakiet podkreślający talię lub w wersji wieczorowej koronkowa lub ażurkowa narzutka. Bardziej przychylałabym się do narzutki z koronki, niż do kupowania koronkowej sukienki. Sukienka z gładkiego materiału jest bardziej uniwersalna i może mieć wiele zastosowań. Koronka narzuca jednak konieczność korzystania z sukienki tylko wieczorem.

mała czarna włoski styl

Styl a’la Włoszka jest sam w sobie bardzo strojny trzeba więc podejść z głową do zakupów. Najważniejszymi elementami uniformu Italian Chic są czarne szpilki, mała czarna, wzorzysta spódnica i bogata biżuteria. Reszta to dodatki, które mogą być bardzo podstawowe. Nie trzeba robić niczego dosłownie, wystarczą akcenty w postaci koronki lub kwiatów. Całośc natomiast powinna być maksymalnie kobieca.

Czy macie w swojej szafie jakieś elementy, które mogłyby posłużyć do stylizacji  a’la Włoszka?