Italian chic nie jest ani elitarny, ani trudny do osiągnięcia. W jego przypadku wystarczy postawić na kobiecość. Fasony blisko ciała i dominacja czerni w zupełności wystarczą jako słowa klucze.

Coś co przyda się w każdej szafie, a co już pewnie posiadasz to ołówkowa spódnica. Z takim elementem można dużo pokombinować. Nie tylko bluzka włożona w spódnicę czy biała koszula będą odpowiednie. Obcisły sweterek, a do tego złote akcesoria i wyrazisty makijaż będą idealnym dopełnieniem. Ja tu jeszcze widzę puszyste włosy.

Italian Chic - sklepy internetowe 3

SPÓDNICA
perhapsme.com

Szpilki Belen
answear.com

Nie ma co kombinować na zimę. Trzymanie się czerni zawsze wyjdzie na dobre. Chodzi bardziej o charakterystyczną sylwetkę – podkreślenie talii, nogę wydłużoną za pomocą obcasa i torebkę trzymaną na nadgarstku. Strojna biżuteria w Italian chic jest zawsze mile widziana.

Italian Chic - sklepy internetowe 2

Mango clip-on earrings
100 PLN – mango.com

Na wieczór pozwoliłabym sobie na małe odstępstwo i zaszalałabym z kolorem. Coś ożywczego – może malina, może krwista czerwień zdaje się niespodziewanym zwrotem akcji. Szalejemy z kolorem, ale forma jest konserwatywna. Biżuteria oczywiście złota.

Italian Chic - sklepy internetowe

TFNC black dress
185 PLN – zalando.co.uk

ŻAKIET
perhapsme.com

Torebka damska
sklep.wittchen.com

Szpilki Belen
answear.com

Italian chic może być słusznie kojarzony z bogactwem i przesytem, ale to, że w tym stylu występują i kwiaty, i koronki, i dekolty, i obcisłe ubrania, i mocny makijaż, i wyrazista biżuteria, i wiele innych nieskromnych elementów, nie znaczy, że trzeba je wszystkie naraz ładować od razu na siebie. Spodobały Wam się któreś elementy? Może macie jakieś inne pomysły na zestawienie niektórych z tych ubrań?