Człowiek cały czas znajduje jakieś inspiracje:) Jak już zobaczę jakieś zdjęcie, które powoduje u mnie dreszcze, to nie poprzestaję na tym i szukam dalej w pracach danego fotografa. Dzięki temu zdjęciu, które umieszczam poniżej, dowiedziałam się kim są Inez van Lamsweerde i Vinoodh Matadin. To jest moje ukochane zdjęcie świata i chyba długo żadne inne go nie zdetronizuje. Jak tylko je zobaczyłam to sama zapragnęłam mieć dokładnie takie samo. Odnajduję tutaj wszystko, co jest mi estetycznie bliskie. Uwielbiam Freję Behę Ericksen, ogólnie kobiety, które mają w sobie trochę męskiego pierwiastka i wszelkie nawiązania do lat osiemdziesiątych. Poza tym te buty…

Freya Beha Ericksen

Para holenderskich fotografów robi niesamowite rzeczy. Na ich stronie można zobaczyć portrety słynnych osób, a niektóre z nich są powalające. Dla zachęty umieszczam moją ulubioną fotografię przedstawiającą twarz Clinta Eastwooda, wyłaniającą się z dymu. Zachęcam do wejścia na stronę, szczególnie w zakładkę portrety, w której można podejrzeć zdjęcia innych sławnych osób. Strona jest zbudowana w bardzo przejrzysty sposób.

Clint EastwoodClintEastwood

Ostatnio fotografowie robili zdjęcia do kampanii H&M z Beyonce, więc zrobiło się o nich troszeczkę głośniej. Przyznam, że bardziej podobają mi się ich portrety niż komercyjne przedsięwzięcia.

Czy macie swoich ulubionych fotografów? Albo ulubione zdjęcia?