Jako że skórzane kurtki zawsze były taką dość moją rzeczą, mam dla Was uniwersalny pomysł na strój, oparty właśnie o skórzane okrycie.

Przyjrzyjmy się najpierw kolażowi, bo jest tutaj kilka drobiazgów wartych omówienia, a właściwą, uniwersalną formułę zostawmy na koniec.

Linki afiliacyjne:
Sweter Selected Femme
Marynarka Windsor.
Spodnie Mavi Jeans
Szalik Marc O’Polo
Torebka Answear LAB
Buty Calvin Klein

Najważniejsze elementy

Najważniejsze elementy tego kolażu to: skórzana marynarka, szal oraz spodnie.

Marynarka może być z eko skóry, ale sądzę, że optymalnym rozwiązaniem jest kupno kurtki w sklepie z używaną odzieżą (może to być oczywiście sklep online). Ja o swojej kurtce rozmyślałam bardzo długo i czekałam aż pojawi się dokładnie taki kolor i krój, jaki sobie wymarzyłam, a mianowicie fioletowy.

Ważny jest kolor – niech to nie będzie czerń. Na kolorze opiera się ta formuła. Brązy, fiolet, zieleń, burgund, czerwień, róż nawet się nada, a może srebro, złoto, może granat. Ale nie czarny i raczej nie niebieski.

Drugi ważny element to szalik. Niech będzie gładki i niech będzie wariacją koloru kurtki. To znaczy, że jeśli kurtka brązowa, to szalik brązowy, ale inny brązowy, nie dokładnie taki sam. Jeśli burgund, to np. szalik bardziej zgaszony, ale wciąż burgundowy, a nie czerwony. Ja do swojej fioletowej kurtki planowałam pierwotnie szalik lila, ale znalazłam w second handzie pupurowy i będę się trzymać takiej wersji zderzenia ze sobą fioletów. Właśnie dlatego nie polecam skórzanej kurtki w kolorze niebieskim. Dla mnie osobiście, miksowanie różnych odcieni niebieskiego rzadko jest udane. Ale to kwestia gustu, więc proszę się aż tak nie sugerować.

Trzeci element – materiałowe spodnie w neutralnym kolorze. Szary sprawdzi się do każdego koloru kurtki i szala, ale można rozważać również beże, brązy, czerń, zielenie, granaty… Spodnie z długimi nogawkami, mogą być proste lub rozszerzane. I to właśnie ta formuła – te trzy elementy razem. Ale to co im towarzyszy też jest ważne, choć tu jest już większe pole do manewru.

Dopełnienie

Na górę zakładamy sweter, bluzkę, golf, top, koszulkę w kolorze, który jest wariacją koloru spodni. Jeśli szare spodnie, góra też szara, może być oczywiście w innym odcieniu, jeśli zielone, góra też w jakimś odcieniu zieleni.

Buty mają być jak najbardziej neutralne, zwykłe, niezwracające na siebie uwagi np. trampki, białe sneakersy, czarne botki, czarne loafersy na grubej podeszwie.

Torebka ma być jeszcze bardziej „skromna”, dyskretna, zwykła i nie przyciągająca spojrzenia. Najlepiej jakaś czarna „zwyklizna”. Może nawet taka zwykła bawełniana jaką niektórzy noszą na zakupy, a niektórzy na fashionweek :) Taka też się nada.

Buty i torebka niech będą neutralne i nawet dobrze by było, gdyby nie kontynuowały kolorystyki z pozostałych ubrań.

Ostateczna formuła

A więc gotowa formuła jest taka: skórzana marynarka + szal w wariacji na temat koloru marynarki + neutralne materiałowe spodnie z długimi nogawkami.

Dodatkowe warunki: góra stroju w wariacji na temat koloru spodni + dyskretne buty i torebka.

Jutro na instagramie, nagram rolkę z tym strojem, więc bardzo proszę, zerkajcie.

Jaką kolorystykę wybrałybyście dla siebie, gdybyście miały tworzyć taki zestaw? Jaki kolor marynarki i szalika oraz góry i spodni?