Przed Wami druga formuła na strój. Oczywiście można ją dowolnie dla siebie modyfikować, ja przedstawiam tu jakiś wzór, który może być znakomitym odniesieniem do szafy każdej czytelniczki. Tę formułę postanowiłam rozpisać, rozbijając na czynniki pierwsze wszystkie elementy z zestawu i opisując jakie ich cechy, przyniosą optymalny efekt. Formuła numer 2 składa się z czterech elementów i jest bardzo uniwersalna. Można z niej korzystać niezależnie od rozmiaru, wieku, preferencji kolorystycznych itd.

Luźna koszula, ciemne jeansy, wsuwane buty i zegarek

Przykładowy zestaw wygląda bardzo spokojnie, powiedziałabym że nawet zachowawczo, i w tym spokoju upatruję właśnie siły tych ubrań. Wyobrażam sobie, że każda kobieta mogłaby wyglądać świetnie w takim ubraniu, ale mam pewien typ sylwetki i sposobu bycia, który wyróżniłabym tu jako „archetyp”. Inspiracją dla tego zestawu jest bowiem styl Sofii Coppoli.

Koszula Mango
Jeansy Mango
Buty Wojas
Zegarek Bisset

Składniki formuły, żeby na pewno się udała:

  • Luźna koszula: Nie oversize, ale luźna i najlepiej „lejąca”. Satyna, wiskoza, poliester, jedwab. Ostatnio kupiłam w second handzie poliestrową koszulę z Zary, o taką i był to znakomity wybór (w ogóle nie wymaga prasowania). Już od dawna mam taką zasadę, że nie skreślam poliestru dopóki go nie dotknę, ale rozumiem, że niektórzy go nie tolerują w swoich szafach. Koszula ma być puszczona luzem w tym zestawie, nie wpuszczamy jej do spodni. Może być gładka, może mieć wzorki. Widziałabym tu również hybrydę między koszulą, a bluzką, coś w tym stylu.
  • Nie za szerokie jeansy: wąska nogawka preferowana, ale może być również prosta. Czarne, szare lub granatowe, ale właśnie jeansy, a nie eleganckie spodnie, żeby odjąć koszuli trochę powagi. Reszta elementów jest już wystarczająco poważna.
  • Wsuwane, płaskie buty: Z alternatywą w postaci baletek. Ale w pierwszej kolejności mokasyny, lordsy.
  • Zegarek: Na skórzanym brązowym lub czarnym pasku i z cyferblatem.

Jak u Was wyglądałoby wykonanie tej formuły? Czy macie któreś z elementów z tego zestawu w swoich szafach?