Nowa kategoria na blogu – formuły. Każdy wpis z tej kategorii będzie przepisem na strój. Prosta recepta, którą każda kobieta może wykorzystać, kiedy nie ma pomysłu, co mogłaby stworzyć z ubrań w swojej szafie. Zapraszam na pierwszą formułę.

Uniwersalna formuła - ciemny ubiór plus mocna biżuteria

Układamy zestaw złożony z ciemnych ubrań tego samego koloru – czerń, brąz, granat, szarość, zieleń. Staramy się, by strój był jak najprostszy, bez ozdobników. Dobieramy do niego jeden kolorowy element biżuterii. Nie boimy się używać wyrazistej biżuterii, nie boimy się sieciówek i rzeczy, które są po prostu miłe dla naszych oczu.

Golf Mohito
Jeansy Mango
Plecak Joop
Półbuty Wojas
Torebka Tiger of Sweden
Sukienka Kaffe
Sandały Tamaris

Kolczyki Mango
Naszyjnik W. Kruk
Kolczyki LOTT.gioielli
Bransoleta Magda Lysiak
Kolczyki Zara
Bransoletka W. Kruk
Opaska Lavashka
Broszka Pudrowy Różowy
Kolczyki Swarovski

O czym pamiętać?

  • strój nie powinien być nadmiernie elegancki czy poważny, bo nie będzie pasować do niego sztuczna czy nawet szlachetniejsza, ale duża i kolorowa biżuteria
  • ta formuła nie sprawdzi się u osób, które nie mają do siebie dystansu, wymaga, zwłaszcza w przypadku zabawnej biżuterii, pewnej autoironii
  • strój powinien być bardzo prosty w swojej formie oraz monochromatyczny, by stanowić tło dla biżuterii
  • wybieramy jeden element biżuterii jako akcent, nie tworzymy żadnej rywalizacji między kolczykami i bransoletką, ani nie tworzymy zestawów

Sprecyzowana formuła - minimalistyczna czerń plus mocna bransoletka

Minimalistyczny strój w czarnym kolorze i do tego wyrazista bransoletka – to jest dla mnie optymalne wykonanie tej formuły.
Nadaje się dla większości kobiet, ale widziałabym w takim prostym stroju i efektownej bransoletce starsze kobiety i to im bym to rozwiązanie szczególnie polecała: jest efektowne, łatwe, a całość stylizacji sprawia wrażenie „effortless” (jakby strój był tworzony bez wysiłku).

Sweter Mango
Spodnie Mango
Bransoletka Galeria OKO
Torebka Patrizia Pepe
Baleriny Wojas

Jak u Was wyglądałoby wykonanie tej formuły? Jaki byłby kolor i forma bazy oraz jaką biżuterię wybrałybyście jako akcent?