Stworzyłam na pintereście zakładkę ze zdjęciami, które uważam za najbardziej inspirujące. Są tam zdjęcia ze stylizacjami, które chciałabym powtórzyć na sobie lub czuję, że z jakichś powodów są mi one estetycznie najbliższe. Nazwałam to „Looks to copy”, czyli „Stylizacje do skopiowania”. Nie mam oczywiście zamiaru iść do sklepu i kupić sobie takie ubrania jak na zdjęciach. Chciałabym jednak mieć w głowie pewne przemyślenia, które mi te zdjęcia nasuwają i przy okazji zakupów pamiętać o nich. Radziłabym każdej kobiecie zbierać swoje własne inspiracje – zakładać foldery, wklejać do zeszytów, zakładać internetowe lookbooki, robić kolaże itd. Pamięć jest zawodna, a oprócz własnego poczucia estetyki warto posiłkować się przy kreowaniu swojego stylu rozwiązaniami, które ktoś inny już stworzył.

Na razie w tym folderze znajdują się poniższe zdjęcia, które jak sami widzicie można łatwo pogrupować. Kolekcja inspiracji, mam nadzieję będzie stale rosnąć.

Zauważyłam u siebie słabość do sylwetki: obcisła, zakryta góra, odsłonięte nogi, szpilka. Szpilka najchętniej z odsłoniętymi palcami. Uwielbiam nacisk na nogi. Jeżeli kobiety dzielą się na te, które uważają, że najseksowniej wyglądają pokazując biust i te, które uwielbiają pokazywać nogi, to ja zdecydowanie jestem typem „odsłonięte nogi”.

Mała czarna, odsłonięte nogi, szpilka
Źródło od lewej: ibtimes.com, movies.tvguide.com, huffingtonpost.co.uk

Uwielbiam Cameron Diaz. Za styl. Za biel. Znowu odsłonięte nogi w najprostszej możliwie sukience – to po pierwsze. Po drugie – rękaw zawinięty lub długość 3/4. Po trzecie – materiałowe spodnie i wciągnięta koszula. Wreszcie po czwarte – całość w jednolitym kolorze.

styl cameron diaz - cała w bieli
Źródła od lewej: fanpop.com, markdsikes.com

Na zdjęciach poniżej najważniejsza jest oczywiście czerń. Są to też moje ulubione sylwetki, które sama często tworzę. Ubranie przy ciele, do tego luźny płaszcz i lakierowane buty. Spodenki za kolano. Długa spódnica i wciągnięta bluzka. Długa spódnica – biodrówka. Zresztą sami mnie zobaczycie nie raz w podobnym wydaniu.

czerń i ulubione sylwetki
Źródła od lewej: weheartit.com, lamodellamafia.com, vanillascented.freshnet.se, olsensanonymous.blogspot.com