Julia pisze tak: Mario uwielbiam twojego bloga, a zwłaszcza zestawy! Może pomyślisz o cyklu zestawów dla różnych typów sylwetki? Jako osoba niska i „gruszkowata” mam problem z klasycznymi i minimalistycznymi ubraniami. Mam wrażenie, że wszystko jest szyte z myślą o wysokich chudzielcach bez tyłka i ud :(

Ma być zatem bez zbędnych udziwnień i elegancko. Efekt, spełniający te dwa warunki osiągniemy najprościej, jeżeli ograniczymy się do dwóch kolorów: bieli i czerni. Dodatkowo szukamy propozycji dla kobiet o uwydatnionych pośladkach i udach. Tym razem zdałam się na kogoś, kto jest o tyle kontrowersyjny, że jeżeli ubierze się nieodpowiednio to jest to bardzo oczywiste i wręcz tandetne, ale jeżeli trafi z ubraniem dobrze to wygląda jak milion dolarów. Oczywiście skupiamy się na pozytywach. Zobaczmy więc jak to robi Kim Kardashian.

Pierwsze spostrzeżenie: zbliża optycznie swoją sylwetkę do klasycznej klepsydry. Za pomocą przylegającej małej czarnej z wyciętym dekoltem, sprowadzamy wzrok obserwującego na górę naszej sylwetki, odciążając w ten sposób biodra. Dodatkowo sukienka Kim ma przy szyi złoty akcent, który można wprowadzić w naszym zestawie za pomocą prostego naszyjnika. Do małej czarnej będą pasowały buty w każdym kolorze i najprostsza kopertówka. Jeżeli ma być elegancko to wybieramy rzecz jasna czarne szpilki. Długość sukienki przed kolano.
Gruszka elegancko 2

Kolejny zestaw jest moim ulubionym, aczkolwiek jeżeli ktoś nie do końca jest przekonany, że jego uda będą dobrze wyglądały w tak krótkiej spódnicy może ją przedłużyć nawet do kolan. Chociaż tutaj jest pewien urok w tym, że marynarka jest dłuższa od miniówki… Podstawą jest właśnie przedłużany żakiet, a pod niego zakładamy białą, gładką pod szyją bluzkę, wpuszczoną w spódnicę. Zamieniamy tylko sandały na proste szpilki.
Gruszka elegancko 3

W następnym zestawie kluczową rolę pełnią spodnie o szerokich nogawkach i wysokim stanie. Takie spodnie ładnie wyglądają, gdy są uszyte z lejącego materiału, ale jeansy w formie szwedów również będą pasowały do białej, satynowej bluzki. Do tego dobieramy złote akcesoria i szpilki na platformie. Strój nawiązuje do stylistyki lat 70-tych, ale dzięki zastosowaniu minimalnej ilości kolorów kwalifikowałabym stworzoną sylwetkę jako ponadczasową.
Gruszka elegancko 5

Spódnica ołówkowa nie musi być zakazana dla kobiet o szerszych biodrach. Dobrze by było zestawić ją z jaśniejszą górą. Ta porada to taki standard – powinnyśmy nosić ciemniejsze kolory tam, gdzie mamy coś do ukrycia czy odjęcia, a jaśniejsze tam, gdzie chcemy coś wyeksponować. Jest to standard, ale skuteczny, bo ciemna barwa jest znakomitym tłem, a ludzie mogą sobie zaprzeczać ile chcą, jednak ja wiem, że takie kolory wyszczuplają. W każdym razie do ciemnej spódnicy ołówkowej dobieramy białą bluzkę z dekoltem albo zwykłą koszulę i wpuszczamy ją do środka. Na nogi szpilki ze szpicem, w uszach luksusowe kolczyki. Taki zestaw będzie zawsze miał  w sobie nutkę retro.
Gruszka elegancko 4

Na koniec niezawodne, zawsze sprawdzające się i najprostsze zestawienie – wszystko w jednym kolorze. Do bawełnianej koszulki dobieramy zwężające się jeansy albo jegginsy, które na pewno są łatwiejsze do znalezienia w idealnym rozmiarze. Kluczem jest tutaj marynarka, która opada na biodra – nie musi zakrywać pośladków, ale było wskazane żeby miała dłuższy fason, a już na sto procent musi być dłuższa niż koszulka. Przyznacie, że do szpilek fajnie wyglądają nogawki kończące się nad kostkami.
Gruszka elegancko

Chciałabym wszystkim kobietom, które mają duże biodra i uda polecić świetnego bloga, prowadzonego przez osobę o takiej właśnie figurze. Na stronie Girl With Curves można znaleźć mnóstwo inspiracji, a jej największym atutem jest prowadząca, która eksponuje swoje kształty, a nie je maskuje. Zajrzyjcie koniecznie.