Dzisiaj drugie podejście do eleganckich strojów dla niskich gruszek. Chciałam wyjaśnić coś, zanim zacznę. Osobiście nie lubię kategoryzować kobiecych sylwetek. Dla mnie podziały na kształty sylwetek nie są interesujące, gdyż bardzo zawężają pole wyboru, jeżeli chodzi o korzystne stroje i są nieczytelne, bo często różnice między konkretnymi typami są zbyt subtelne, by można było dobierać do nich zupełnie inne zestawy strojów. W komentarzach pod pierwszym postem linkowałyście kilkukrotnie tę tabelkę albo podział Trinny i Susannah. Dla mnie te ilustracje są nieczytelne i zbyt skupione na niuansach. Zamiast dzielić sylwetki na 10 lub 12 typów, wolę znaleźć rozwiązanie na konkretny problem w taki sposób, by korzystały z niego kobiety o różnych sylwetkach. Nie dyskredytuję tych tabelek, jeżeli komuś jest wygodnie z nich korzystać to super. Ja siebie tam odnajduję we wszystkich typach i w żadnym jednocześnie. Na pewno każda nauka jest dobra, ale ja osobiście nie będę się więcej podziałem na typy sylwetek sugerowała.

Wobec tego zmieniłam dzisiejszy tytuł tak, by nie było w nim słowa „gruszka”. Dzisiaj eleganckie, w miarę minimalistyczne zestawy dla kobiet o dużych biodrach. Wasze komentarze pokazały mi również, że wśród różnorodności sylwetek, które łączy wspólny mianownik w postaci dużych bioder są też różne spojrzenia na to, co z tymi biodrami robić: eksponować czy zakrywać. To również musi być wzięte pod uwagę przy kompletowaniu garderoby.

Pierwszy zestaw ma za zadanie zrównoważyć proporcje. Zauważcie, że przy takim kontrastowym doborze kolorów wzrok obserwatora skupia się na górze. Umieszczenie na białym tle bluzki wyrazistego akcentu kolorystycznego w postaci naszyjnika dodatkowo przyciąga uwagę. Spódnica powinna mieć jednolity kolor i raczej zasłaniać kolana, w ten sposób łydki wydadzą się dłuższe niż w rzeczywistości. Koszulę należy wciągnąć w spódnicę, a ta powinna mieć wysoki stan – spódnica musi się „zaczynać” w najszczuplejszym miejscu talii.
1/2015Podobny sposób na wydłużenie nóg można zastosować zakładając spodnie. Konieczny jest wysoki stan i podkreślenie najszczuplejszego miejsca w pasie szerokim paskiem. Nogawka powinna być luźna, ale wtedy trzeba do niej dobrać buty na platformie. I znowu jasny kolor bluzki skupia uwagę na górnej części sylwetki, a jeżeli dodatkowo wybierzemy bluzkę ze wzorem i rozepniemy górne guziki mamy gwarancję efektu balansu między tułowiem, a biodrami. Ten zestaw będzie korzystny dla osób, które mają płaski brzuch.
2/2015Budować pożądane proporcje można nie tylko kolorem czy wzorem, ale również formą. Jeżeli do przylegającej do ciała sukienki na długi rękaw dobierzemy krótki żakiet bez zaznaczonej talii i z krótkimi rękawami, uzyskamy balans między klatką piersiową, a biodrami. Zwróćmy też uwagę na to, by w takim żakiecie były wyraźnie zaznaczone ramiona, bo im większe ramiona, tym bardziej biodra wydają się proporcjonalne. Szpilki zawsze starajmy się dobierać spiczaste, by maksymalnie wyszczuplać i wydłużać nogi.
5/2015Najbardziej uniwersalnym krojem dla kobiet o wszystkich typach sylwetek w których powtarza się problem dużych bioder jest sukienka kopertowa. Ten rodzaj ubrania sprawia, że talia wydaje się smuklejsza, a biodra nie są niekomfortowo obciśnięte. Dekolt nie powinien zostawać „goły”, warto umieścić na nim wyraźny naszyjnik. Szpilki w cielistym kolorze nie rozpraszają uwagi i wydłużają nogi.3/2015Bardzo eleganckim połączeniem jest zestaw: biały żakiet + czarne spodnie. Tutaj trzeba jednak zwrócić uwagę na cztery sprawy. Mianowicie: żakiet powinien być dłuższy niż bluzka pod nim, ale jednocześnie nie powinien zasłaniać całkowicie pupy; ramiona żakietu powinny być usztywniane; żakiet optymalnie powinien być noszony rozpięty; spodnie mogą mieć zwężane nogawki, ale nie powinny obciskać pupy.
6/2015Świetną opcją jest też komplet z podobnego lub tego samego materiału. Żakiet znowu nie powinien zasłaniać całkowicie pupy i mieć zaznaczone ramiona. Spodnie mogłyby być takie jak w poprzednim zestawie, ale takie z kantem bardzo wysmuklą nogi. Jeżeli pod marynarkę założymy poziome paski i dodatkowo wyraźny naszyjnik, znowu ściągniemy wzrok na górę. Osobiście jest to mój ulubiony zestaw – podoba mi się zawsze połączenie bluzki w paski z mocnym naszyjnikiem.
7/2015I wreszcie najkorzystniejszy rodzaj płaszcza, czyli taki który podkreśla talię. Spodnie nie muszą być zwężane, ale dobrze by było wybierać wśród ciemnych kolorów. Jeżeli dobierzemy szal we wzory albo w innym kolorze niż płaszcz to znów odciągniemy uwagę od bioder. Szpilki w szpic, ogólnie trzeba tylko uważać, żeby nie miały żadnego paska z przodu, bo to skraca nogi. Koszulka jest niepozorna, jednak trzeba zwrócić uwagę na wykończenie pod szyją – ono nie powinno znajdować się zbyt blisko szyi, być w formie szpicu czy golfa, ale raczej dążyć do stworzenia szerokiej, poziomej linii. Odpowiednim rodzajem dekoltu będą więc na przykład łódki.
4/2015Istnieje pewna pokusa w przypadku dużych bioder, by wybierać luźne fasony, ale trzeba bardzo uważać, bo takie rozwiązanie może sprawić, że ciało będzie się niepotrzebnie wydawać zbyt ciężkie. Warto podkreślać talię, zakładać dopasowane do tułowia bluzki i często nosić naszyjniki lub korale.

Który z zestawów podoba Wam się najbardziej? Czy uważacie, że duże biodra są zmorą, czy atutem?