Delikatna wiosna to bardzo subtelna kobieta. Patrzysz na delikatną wiosnę w lustrze i wiesz, że nie potrzebujesz otaczać się ciężkimi, mocnymi kolorami, żeby efekt był piorunujący. Delikatna wiosna zawstydza inne pory lekkością i tym jak mało barwy potrzeba na jej ciele, by rozkwitała swoim pięknem. Nie ma mowy o kontraście. Wszystkie barwy na tej istocie współgrają ze sobą.

Jak rozpoznać delikatną wiosnę?

Jak zwykle zaczynamy od oczu. A te są delikatne. Nie po prostu niebieskie, ale szarawo niebieskie lub z domieszką zieleni. Te oczy są spokojne i patrząc w nie, możesz znaleźć ukojenie. Nie porażają siłą barwy, ale jej lekkością. Mogą być szkliste i niejednoznaczne kolorystycznie. Możesz widzieć w nich wiele kolorów. Najogólniej ujmując są to jasne oczy. Piwne, niebieskawe, zielonkawe. Na pewno nie brązowe i nie czarne.

Cera delikatnej wiosny jest na ogół przyjemnie złotawa. Z natury nie jest blada, ale gdy przyłożysz do twarzy czerń może nagle posmutnieć i „zsinieć”. Ten typ urody jest bardzo jasny i może mieć porcelanową cerę. Ale bliżej tu do takich odcieni skóry jak kość słoniowa czy brzoskwinia.

Włosy z natury są jasne. Wszelkie odcienie blondu i delikatne rudości mogą się wliczać do charakterystyki tej pory roku. Mimo swojego ciepła, jasna wiosna dzieli pewne cechy z latem, dlatego platynowe blondynki mogą też być jasnymi wiosnami. Zazwyczaj jednak złotowłose panie i jasne szatynki są delikatnymi wiosnami.

Podsumowując: delikatna wiosna jest świeża, ale ciepła zarazem. Nie ma kontrastu między kolorem oczu, a cerą i włosami.

Jakie barwy pasują do delikatnej wiosny?

Najogólniej rzecz ujmując, jasne i delikatne, dodatkowo preferowane są te o ciepłym odcieniu. Scarlett Johansson to uosobienie delikatnej wiosny. Aktorka miała wiele prób z doborem koloru włosów, przechodziła na przykład przez ciemne czerwienie i rudości, ale zawsze wracała do jasnego blondu. Natura wie, co robi. Nie wszyscy muszą się wyostrzać, by świetnie wyglądać. Niektórym zalecane jest wręcz łagodzenie kolorytu ciała.

Scarlett Johansson - delikatna wiosna

Delikatne odcienie beżu, ecru i subtelne, ciepłe taupe będą znakomitymi neutralami dla jasnej wiosny. Biel sprawi, że skóra będzie sina, dlatego w jej miejsce warto wybrać kość słoniową. Pastelowe odcienie różu i fioletu oraz subtelne zielenie to strzał w dziesiątkę. Subtelność koloru to jednak coś innego niż jego stonowanie. Kolory dla delikatnej wiosny powinny być jasne, ale nie poszarzane, czy zgaszone. Ta pora roku jest świeża, więc potrzebuje delikatnej wersji każdego z ciepłych kolorów. Jako, że dzieli pewne cechy z jasnym latem, może śmiało sięgnąć po najjaśniejsze kolory z paletki lata. Najintensywniejsze kolory jakie jest w stanie nosić delikatna wiosna to szary, który wpada w niebieski odcień oraz fuksja i oranż. Z racji tego, że nie ma kontrastu w urodzie jasnej wiosny, wskazane jest ubieranie się monochromatyczne. Nie potrzebny jest w tym przypadku żaden kontrast między bluzką i spódnicą. Jeżeli będą w tym samym kolorze, efekt będzie o wiele lepszy niż np. jasna góra, ciemny dół.

To dla delikatnej wiosny stworzono brzoskwiniowy błyszczyk. Nie szminka i nie matowa powierzchnia ust, a błyszczyk i piękny połysk będą twoim atutem. Twoje usta nie znoszą krzykliwych kolorów. Tak samo oczy. Kolorowe cienie do powiek to będzie pomyłka. Stawiałabym raczej na ciepłe, delikatne kolory zbliżone do kolorytu cery, ale na przykład z połyskiem. Lepiej delikatnie podkreślić powiekę jasnoszarym eye linerem, niż wymalować ją całą kolorowym cieniem. Zauważ, że na policzki możesz nanieść zarówno delikatny brąz, jak i jasny róż, a będziesz wyglądać świeżo.

Osoby o tym typie urody będą znakomicie wyglądały zarówno w srebrnej, jak i złotej biżuterii. Ale wiadomo: jest to typ z przewagą ciepła, więc złoto będzie optymalnym wyborem. Jasne wiosny, spośród wszystkich typów urody, będą najpiękniej wyglądały w delikatnych, metalowych okularach w kolorze złota. Biżuteria powinna być bardzo subtelna. Jeden cieniutki złoty łańcuszek załatwi sprawę. Delikatny kolczyk w złotym kolorze z dodatkiem małego kamienia (np. turkus jak u Scarlett) będzie już ekstrawagancją i świetnie uzupełni wieczorową kreację. Mniej znaczy więcej w przypadku biżuterii dla delikatnej wiosny.

Co Wam się najbardziej podoba w tym typie urody? Czy znacie jakąś jasną wiosnę?