Czysta zima ma w sobie niesamowitą siłę kontrastu. O takich kobietach mówi się, że się niczego nie boją. Ich wygląd jest tak zdecydowany, że tylko najwyrazistsze kolory będą w stanie dotrzymać im kroku.

Jak rozpoznać czystą zimę?

Oczy czystej zimy są bardzo wyraźne i naturalnie chłodne. Przeszywający zimnem niebieski, wyrazista zieleń, a także prawie czarny brąz będzie zapewne spojrzeniem tego typu urody.

Cera jak u Królewny Śnieżki będzie bardzo jasna. I tak jak w przypadku czystej wiosny, u czystej zimy jasne kolory są bardzo jasne, a ciemne bardzo ciemne. W kolorze skóry wyraźnej zimy widzę delikatne ocieplenie, a nie tylko samą ziemistość i bladość. To właśnie delikatne podobieństwo do wiosny sprawia, że czysta zima nie jest definitywnie chłodna.

Naturalny kolor włosów to już zupełnie ciemna historia. Czysta zima będzie brunetką lub ciemną szatynką. Jeśli jest w tym jakiś sens to włosy wyraźnej zimy są tak intensywnie ciemne, że farba typu granatowa czerń może nie wystarczyć. Ciemny brąz, intensywna czerń to kolory tego typu urody.

Podsumowując: czysta zima ma ciemne włosy i bardzo jasną cerę, a do tego przenikliwe, czyste spojrzenie.

Jakie barwy pasują do czystej zimy?

Tak jak w każdym typie urody szukamy dla siebie takich kolorów, jakie ma nasze ciało. Ono daje nam znak, że dotrzymywać kroku będzie nam tylko kontrast. Spójrzmy jak anielskie wydaje się spojrzenie Megan Fox przy równoczesnym mocnym obrysie oczu. Ona właśnie w takich zestawieniach kolorystycznych będzie najlepiej wyglądać. Tam gdzie ściera się ogień i woda, biel i czerń itd.

Megan Fox - czysta zima

To, co czyste i silne będzie szło w parze z Twoją wyrazistością. Ważne by kolorów było więcej niż jeden. Ubieranie się w jednym kolorze będzie w Twoim przypadku zbyt nudne. Dla Ciebie stworzone są zestawy typu śnieżnobiała bluzka i czarna spódnica. To dopiero efekt i obracające się za Tobą głowy:) Coś, co jest związane z ziemią jest za smutne jak na Twój temperament. Lepiej kierować się ogrodem pełnym najróżniejszych gatunków kwitnących kwiatów i wybrać coś dla siebie. Poza tym Ty jesteś prawowitą beneficjentką trendu neonowego. To, co na innych sztuczne i plastikowe, na Tobie naturalne i świeże.

Makijaż czystej zimy powinien być oparty na kontraście i próbie wydobycia koloru oczu. Efekt ten osiągniemy dobierając cienie do powiek w kolorach szarości i do tego czarny bądź ciemnofioletowy eyeliner. Jeżeli chcesz zagrać kolorem sugeruję wybrać jasnofioletowy, praktycznie lila cień do powiek. Najpiękniej wyeksponujesz oko zaznaczając na górnej powiece linię ciemną kredką i malując resztę powieki jasnym cieniem. Na ustach wyraźnej zimy widzę praktycznie wszystkie odcienie chłodnego różu. Zarówno te lodowate dla naturalniejszego efektu, jak i te neonowe dla przykuwania uwagi.

Znakomitym pomysłem dla czystej zimy jest biżuteria bliska twarzy, czyli kolczyki i naszyjniki. Przy twarzy powinno być bowiem jak najwięcej żywych kolorów. Ale też normą dla czystej zimy jest błysk. Tak więc wyraźna zima dobierająca akcesoria powinna lubować się w lakierowanej skórze, wyrazistej i rzucającej się w oczy biżuterii.

Jakie są Wasze doświadczenia z czystymi zimami?