Dziewczyny, wracam do robienia analiz online. Możecie pisać na maila, jeśli jest taka potrzeba – podam wszystkie szczegóły. Nie chcę Was zniechęcać, ale to jest nie tylko praca z mojej strony, ale również z Waszej, bo trzeba zrobić sporo zdjęć w takich samych warunkach i napisać o sobie co nieco. Jeśli ktoś jest zdeterminowany, to zapraszam. Zależy mi właśnie na takich, zdeterminowanych, pewnych że tego chcą, osobach. Bo w analizie ja pójdę na całość, i ta analizowana osoba również powinna iść na całość :)

Moja koleżanka, która nosi pasjami etniczne szale jest czystą wiosną i jest nie do pokonania w czerwonych ustach i wielkich kolczykach. Czyste wiosny mogą sobie pozwolić na bardzo ekstrawaganckie style, nagromadzenie kolorów i zabawę modą i chyba za to najbardziej uwielbiam ten typ.

Jak zwykle zachęcam do zapoznania się z tą metodą robienia analizy kolorystycznej – Jak określić swój typ urodyJeśli jest jasne, że należy patrzeć na kolory w jakich nam korzystnie, a nie na kolory znajdujące się na naszej twarzy, włosach, ciele, przejdźmy do zapoznania się z typem czystej wiosny.

W jakich kolorach czysta wiosna wygląda najlepiej?

Stonowanych czy wyraźnych?

Zdecydowanie wyraźnych. Soczystych, nasyconych i pogodnych. Bez śladu szarości.

Chłodnych czy ciepłych?

Raczej ciepłych. To odróżnia ją od czystej zimy. Jej kolory mają w sobie więcej żółci niż kolory czystej zimy.

Jasnych czy ciemnych?

Bez znaczenia.

Jak sprawdzić czy jestem czystą wiosną?

Gdy już się domyślamy swojego typu, przeprowadzić ostateczne pojedynki:

Srebrna kontra złota biżuteria -> czysta wiosna będzie wyglądać korzystniej w złotej biżuterii.
Ostra pomarańczowa pomadka kontra brązowa matowa szminka -> czysta wiosna będzie wyglądać dobrze w ostrym kolorze. Brązy są za spokojne i mogą sprawiać, że cera będzie wyglądać bardzo blado.
Gładki czarny materiał kontra materiał ze wzorem na czarnym tle -> Ten typ może nosić czerń, ale ona jest raczej dodatkiem lub tłem. Twarz na pewno będzie świetlistsza przy wzorze na czarnym tle.
Energiczny różowy kontra pastelowy lub blady róż -> Z całą pewnością w pastelowym różu czysta wiosna będzie się czuć nieswojo. Energiczny róż to żaden problem dla takiej osoby.

Jak wygląda czysta wiosna?

Żeby było jasne – nie wstaje z łóżka i nie krzyczy dookoła swoją czystowiosennością. Nie rozpatrujemy jej jako osoby, która ma na twarzy neonowe kolory :) Myślę że osoby o czystym typie urody będą najczęściej uznawane za inne typy niż te którymi rzeczywiście są. Prawdopodobnie takie blondynki o anielskich oczach jak MM właśnie z definicji przypiszą się do jasnych typów, brunetki z ciemnymi oczami pójdą pewnie w ciemne typy, a ktoś kto zauważył, że dobrze mu w pomarańczach może zakwalifikować się jako jesień. Ciężko przyznać przed sobą, że czysty mocny kolor może być dla mnie zupełnie naturalnym.

Jest jednak coś co wyróżnia czyste typy. Ich cera jest wizualnie błyszcząca, cienka, świetlista – wygląda tak, jakby ktoś w środku (w głowie -> jak w dyni wydrążonej na Halloween) zapalił światło i to światło z wnętrza widzimy my w postaci świetlistej cery. Światło jest kluczowe, jak pisałam o czystej zimie – jej kolory nie mają w sobie cienia, wyglądają jak bezpośrednio oświetlone – to samo tyczy się czystej wiosny.

Jakie są kolory czystej wiosny?

Wiosenne, ale z nutą zimy. Wiosna to ciepło, energia i życie. To radosne żółcie, pomarańcze, czerwienie, zielenie, turkusy. Nuta zimy dodaje im trochę powagi. Czyni je trochę ciemniejszymi i dorzuca czasem trochę chłodu. Daje również odporność na czerń, a wręcz pozwala ją nosić jako tło i wydobywać piękne i nasycone wiosenne barwy. Te kolory są do granic możliwości nasycone i soczyste.

Czysta wiosna lubi wzory. Lubi, gdy dużo się dzieje. Lubi kontrast.

Gdzie w naturze znaleźć te kolory? Las tropikalny, tęcza, łąka, kwiaty, egzotyczne owoce. Myślę też, że takie widoczki, jakie były popularne jako pierwsze tapety w Windowsie – plaża, tropiki, wyspy, wzgórza, wodospady – miały w sobie vibe czystej wiosny. Kolory biły po oczach.

Jakich kolorów powinna unikać czysta wiosna?

Przykurzonych i ziemistych. Szarości, startych jeansów, spranych materiałów unikamy. Rzeczy w stylu nówki nieśmigane, jeszcze nigdy nie będące w pralce, takie jak prosto ze sklepu reprezentują pewien kierunek w którym powinny iść kolory tego typu. Nie zerkamy na inspirację w melancholijnym stylu – mgły, deszcz i wrzosowiska to nie są klimaty tego typu.

Ciepłych i jednocześnie smutnych. Takich typowo jesiennych, które będą zamulać urodę. Czysta wiosna w stosunku do jesiennych typów jest jak sok pomarańczowy w stosunku do kawy. To raczej orzeźwienie i świeżość, niż głębia i przytulność.

Jakie typy urody są podobne do czystej wiosny?

Prawdziwa wiosna i czysta zima. Czysta zima to po prostu tak samo nasycona, ale chłodniejsza wersja tego typu. Od prawdziwej wiosny brane jest ciepło i świeżość kolorów.

Na moim monitorze wyraźnie widać, że kolorem, który ma w sobie najwięcej żółci jest zieleń prawdziwej wiosny. Czysta wiosna ma zieleń najbardziej soczystą, a z kolei zielony czystej zimy jest najchłodniejszy. Ale ten chłód jest relatywny, tylko w odniesieniu do pozostałych dwóch kolorów. Czysta wiosna mogłaby założyć te wszystkie trzy zielenie.

Z czym kojarzy Wam się ten typ urody? Jakie jego cechy uważacie za najfajniejsze?

Zapraszam na moje instastories, gdzie znajdziecie więcej zdjęć Marilyn Monroe – muzy dla tego typu. Zapisuję stories, można je zobaczyć klikając w kółeczka z nazwami pór roku na instagramie. Tam też zdjęcia poprzednich muz: Sophie Loren, Natalie Wood, Lauren Hutton, Barbry Streisand, Ann- Margret, Rity Hayworth, Grace Kelly, Doris Day i Elizabeth Taylor.