Każdy miewa chwile zwątpienia dotyczące swojego stylu. To nie jest nic miłego, stać przed wypchaną ubraniami szafą i mieć od czasu do czasu tę jedną przygnębiającą myśl: nie mam się w co ubrać. Albo nawet mieć tę myśl dzień w dzień.

Nic przyjemnego, nawet wiedząc, co się lubi, nie móc zrealizować swoich marzeń czy wizji. I nic przyjemnego w poczuciu bezradności na zakupach…

Chciałabym potrząsnąć czasem tą kobietą, która ma wątpliwości co do swojego wyglądu. Powiedzieć jej, że wszystko można ogarnąć i że to tylko wydaje się przytłaczające. Że wystarczy zrobić jeden mały kroczek, a potem następny, a potem następny i z tych małych kroczków stworzy się spokój w głowie i w szafie.

I dlatego napisałam te ćwiczenia. Żeby przedstawić te kroczki. Żeby pokazać, że nie trzeba robić rewolucji w szafie, żeby mieć styl. I że to, co już masz będzie super bazą, wystarczy trochę nad tym popracować.

W tej książce znajdziesz sposoby na to, żeby pozbyć się tej ciężkiej myśli, która mówi, że dieta, zakupy, niewygodne szpilki są jedynym sposobem na styl. Nie są! Tylko myślenie i działanie w obrębie tego, co masz jest Ci potrzebne do satysfakcji!

Proszę Cię zerknij na spis rozdziałów poniżej. Chciałabym, żebyś miała obraz tego, przez jakie sfery stylu wspólnie ze mną przejdziesz i nad czym będziesz pracować. Ważne jest nie tylko spisywanie założeń i spostrzeżeń, ale również dotykanie ubrań, granie z nimi w odpowiedni sposób i specyficzne podejście do kwestii zakupów. Ale najważniejsze ze wszystkiego jest wzięcie spraw w swoje ręce i samodzielność. Ja tej właśnie samodzielności pragnęłabym nauczyć swoje czytelniczki!

Ćwiczenia ze stylu - 20 porad i ćwiczeń, które poprawią Twój styl

SPIS ROZDZIAŁÓW:

1. Zmień sposób myślenia o stylu. Zamiast zaczynać zdanie od NIE, zaczynaj pytaniem od JAK

2. Myśl o sobie odważnie. Nikt nie sprawdzi Twoich myśli. W myślach nigdy się nie cenzuruj

3. Nikt nie przyjdzie na ratunek

4. Liczy się przede wszystkim codzienność

5. Trzy kategorie ubrań, które MUSISZ mieć

6. Dress up/dress down

7. Ratowanie/uwalnianie ubrań

8. Współczesne stylizowanie starych ubrań

9. Dobieraj pary do tych ubrań, które już masz

10. Mój styl to prostota, ALE…

11. Zgłębiaj temat

12. W co się ubrać na zakupy – dwie strategie

13. Od zestawu do formuły, od formuły do stylu

14. Metoda na efekt „wow”, która sprawdzi się u każdej kobiety

15. Najprostsza metoda na kolory w Twojej szafie

16. Jest jedna rzecz, na której warto się skupić

17. Wyrób w sobie nawyk zapisywania

18. Wzory na ratunek

19. Tandetna, nieskromna, dziwna – i co w związku z tym?

20. Co wypada w moim wieku?

Tu na blogu często pokazuję różne estetyki i stylizacje, zachwycamy się razem pięknymi zestawieniami i marzymy o spójnym, wyrazistym stylu dla każdej z nas, szanując oczywiście, że podobają nam się odmienne rzeczy. Ale powiem Wam szczerze: ile można marzyć? Ile można żyć, w takim stanie uśpienia, w którym największą przyjemnością jest tylko podziwianie czyjegoś stylu? Dlaczego samej sobie nie sprawić tej największej satysfakcji? Dlaczego by nie zająć się sobą tak w pełni i na 100%?

Daję Ci dwadzieścia małych kroczków. Zrób jeden z nich, a przesuniesz się do przodu. Bądź konsekwentna, chciej więcej, pracuj z książką nad swoją szafą i stylem, przejdź wszystkie kroczki i zobacz jak zmieni się Twoje odbicie w lustrze.

Z taką prawdziwą troską o dobre samopoczucie kobiet, (troską, którą mam zresztą od wielu lat, od czasu założenia bloga, a może nawet jeszcze ciut wcześniej) zachęcam Was do skorzystania z tej książki. Włożyłam w nią serce, pracowałam nad nią na tyle długo i sumiennie, by wiedzieć, że mam do zaoferowania coś bardzo wartościowego. I tu nie będę skromna – coś unikatowego.

Ja doceniam różne rolki na instagramie z kobietami zakładającymi różne ciuchy, doceniam to, że kobiety, pokazują w jaki sposób stylizować pewne elementy, doceniam kolaże z połączeniami ubrań (sama też je robię), doceniam pokazywanie różnych produktów, doceniam i jestem otwarta na wiele różnych form, ale chcę Wam powiedzieć, że podglądanie i podziwianie w bardzo małym stopniu prowadzi do działania. Spojrzenie krytycznie na SWÓJ styl, zrobienie swojej listy z rzeczami, na jakie zwrócę Ci uwagę, nauczenie się sposobów postępowania na zakupach – to prowadzi do poprawy jakości życia i ja do tego staram się Was tą książką inspirować.

TUTAJ MOŻNA KUPIĆ MOJEGO E-BOOKA

 

Do środy 13 lipca, e-book będzie dostępny jeszcze w promocyjnej cenie.

Dziękuję każdej osobie, która mi ufa. Jestem pewna, że książka będzie miała wpływ na stylowe JA czytających, i po cichu liczę, że ten efekt będzie też promieniował na inne sfery ich życia.