Już jakiś czas temu stworzyłam sobie listę różnych rzeczy, zjawisk i cech, które uważam za sexy, a także tych które są tego całkowitym zaprzeczeniem. „Sexy” jest w moim odczuciu ciekawym słowem, określeniem tego, co jest dla nas piękne, pociągające i inspirujące jednocześnie. Sexy określa bowiem co nas kręci.

Nie da się nie zauważyć, że ze wszystkich stron jesteśmy uświadamiani w kwestii tego, co powinno być dla nas sexy. Teraz w modzie są zrobione cycate brunetki z wydętymi ustami, jak słusznie zauważyła Magda. I choć ten „ideał” atakuje nas ze wszystkich stron to naprawdę od nas zależy jak sobie to w głowie poukładamy. Ja osobiście nie lubię walczyć z wiatrakami, a już na pewno nie lubię osądzać. Naprawdę mnie nie boli to, że ktoś operacyjnie doszedł do jakiegoś wyglądu i jest z tego zadowolony. Jestem nawet w stanie docenić starania takiej osoby i efekt finalny przemiany. Boli mnie natomiast, że kobiety biorą wszystko do siebie i przejmują dany wzorzec albo dają sobie wmówić, że to im się podoba. A czy nie lepiej zadać sobie pytanie: co mi się naprawdę podoba? Co jest dla mnie sexy?

Bo wiecie, to że nas zasypują jakimiś obrazami, jakimiś ideałami, i to, że takie obrazy i ideały zbierają najwięcej lajków to wcale nie znaczy, że to jest… sexy. Bo tylko i wyłącznie jedna istota może taką seksowność zweryfikować. Tą istotą jesteś TY. Wiesz co mam na myśli? Ty jesteś jedynym weryfikatorem tego, co jest sexy. Bo to, że coś zebrało pół miliona lajków jest totalnie nieistotne dla Ciebie, a przynajmniej nie powinno być. Jest trudno, bo wszystkie siły tego świata będą próbowały Cię przeciągnąć do tego lajka, żeby Tobie się to spodobało. Komercyjne radio będzie non stop tłukło tę samą piosenkę dopóki Ci się ona nie spodoba, a jak już Ci się spodoba i zostaniesz złapany w sidła sprzedadzą Ci wszystko, co zechcą. To Ty musisz stoczyć walkę i pozostać sobą – nie dać sobie zrobić tego prania mózgu. Jeżeli piosenka Ci się podoba to w porządku, ale jeżeli dajesz sobie wmówić, że Ci się podoba po setnym przesłuchaniu, to wtedy dasz sobie wmówić przewagę zupki instant nad rosołem od mamy czy suplementu diety nad dietą.

Jest to trudne, postawić się obecnemu terrorowi piękna i zajrzeć w głąb swojej duszy, ale polecam odrobinę refleksji. Nie namawiam na bunt, tylko na wybieranie dla siebie optymalnych opcji. Bo opcji nie jest wcale mało. Można być szczęśliwym wybierając gotową estetykę (niekoniecznie tę najpopularniejszą) albo nawet tworząc swoją estetykę. To, że tak dużo jest na necie zdjęć Kim K. to wcale nie znaczy, że ona jest jedynym dostępnym ideałem piękna. Mi tam ona pasuje, ani mnie nie obrzydza, ani mnie nie zachwyca jakoś szczególnie, ale jest na świecie tyle pięknych kobiet, których styl jest bardziej osiągalny, naturalny i godny podpatrywania moim zdaniem, że po prostu nie zawracam sobie nią głowy i nie dręczę się myślami, że nie mam wystarczającej ilości kasy, żeby zrobić sobie implanty w sześciu miejscach. Ja po prostu nie dałam sobie wmówić, że to jest jedyne piękno na tym świecie i szukam piękna gdzie indziej, i choć pewnie zdziwi to wiele osób najczęściej robię to zerkając w lustro. Zastanawiam się, co realnie jestem w stanie uczynić, by być piękną na swój, niepowtarzalny sposób. Jeżeli ja mogę zrobić coś takiego, to zaufaj mi – Ty też możesz. Szkoda życia na łykanie wszystkiego, co marketingi, wytwórnie, portale i inne twory wypluwają. Zamiast wszystkiego łatwiej jest łyknąć tylko małą część :) Bo trzeba coś łyknąć. Trzeba się pogodzić z faktem, że żyjemy w niewdzięcznych czasach w których wygląd liczy się bardziej niż wnętrze. Ale możemy mieć wpływ na obrany kurs, możemy się w coś wstrzelić.

Dobra, przechodzę do rzeczy. Wypisałam sobie różne zjawiska, cechy, zachowania, które uważam za sexy i takie, które są dla mnie osobiście odpychające. Jest to wyłącznie moja lista i to, że dla Ciebie pociągające są te rzeczy, które mi się osobiście nie podobają jest jak najbardziej ok, jest niezaprzeczalnym dowodem na to, że masz swoje zdanie Ty mały buntowniku :) Pamiętajcie, że nikt nie ma prawa mówić Wam, że Wasze sexy jest gorsze od jego sexy.

Co nie jest dla mnie sexy?

– estetyka z pokazów Victoria Secret i aniołki
– koronkowa bielizna
– koronka ogólnie
– stringi, a już na plaży w szczególności
– czerwone paznokcie
– powiększone usta
– powiększone piersi
– długie i pofalowane włosy
– włosy na głowie wygolone z jednej strony, a z drugiej długie
– koki
– papierosy
– tatuaże
– kolczyki w miejscach innych niż uszy
– blond
– dziewczęcość a’la Audrey Hepburn
– bardzo mocne brwi
– zachrypnięty głos u kobiety
– udawanie tajemniczej
– przemądrzałość
– wywyższanie się
– dziubki i uwydatnianie kości policzkowych do zdjęć
– wulgarne napisy na ubraniach
– rozmawianie o pierdołach (o pogodzie zwłaszcza)
– mężczyźni z brodą i długimi włosami
– Johnny Depp – sposób bycia, wygląd i w ogóle taki typ męskiej urody

Co jest dla mnie sexy?

– ubrania typu oversize na kobietach
– kobiety w męskich ubraniach
– białe, sportowe buty na opalonych nogach
– luźny sposób bycia na co dzień, seksowny na wieczór (coś w stylu Kristen Stewart)
– jednolita kolorystycznie, gładka bielizna
– nadgarstki
– biały stanik pod białą bluzką (wiem, że styliści orzekli, że to jest wieśniackie, ale mi się podoba)
– szlafrok w formie kimona
– krótkie, błyszczące paznokcie
– duże usta
– proste włosy
– wysokie kitki
– niebieskie oczy i ciemne włosy
– stanowczość
– spokój
– uśmiech
– długie spojrzenia
– sprośne żarty
– chodzenie w deszczową pogodę w krótkiej sukience, płaszczu i obcasach
– mężczyźni w białych t-shirtach i jasnych jeansach
– ogolony i uczesany Leonardo Di Caprio w garniturze (bardzo rzadko spełnione są te trzy warunki na raz :))
– Rihanna w czarnych, krótkich włosach
– Charlotte Gainsbourg bez papierosa

Na pewno jak to czytałyście to przy niektórych punktach pukałyście się w głowę: że jak to? że coś takiego wydaje mi się seksowne, a coś innego nie wzbudza mojego zainteresowania… To tylko świadczy o tym jak różne są upodobania i jakim skarbem jest ta różnorodność. Naprawdę nie warto dać sobie wmawiać, że coś jest piękne, kiedy mamy zupełnie inne zdanie. Ja jestem dumna ze swojego gustu i nie zamieniłabym żadnego z punktów na inny, tylko dlatego, że coś jest modne albo większość osób uważa inaczej.

Jestem bardzo ciekawa jak wyglądają Wasze listy. Co jest dla Was sexy, a co nie jest dla Was sexy? Kto jest dla Was sexy, a kto nie jest?