Poczułam estetyczną szczęśliwość, kiedy zobaczyłam zdjęcie Kylie Minogue w turkusowym swetrze i turkusowych cekinowych spodniach. Mam postanowienie, że uczynię z tego inspirację do swojego uniformu i stworzę przynajmniej kilka wersji kolorystycznych tego zestawienia.

Najwięcej zależy oczywiście od spodni. Cekinowe spodnie nie są trudne do zdobycia, ale też nie na tyle łatwe do zdobycia by wpisać w wyszukiwarkę „kolor + cekinowe spodnie” i zostać zalanym propozycjami. Jako że w pierwszej kolejności kupiłam spodnie granatowe, dobrałam do nich duży granatowy golf. Ale wszystko przede mną. Szykuję się również do wersji morskiej (spodnie już powoli do mnie idą), chętnie pomyślę o innych, nieodkrytych jeszcze przeze mnie kolorach :)

Kylie Minogue w ubraniach marki La pointe (źródło zdjęcia)

Mam na sobie:
Sweter H&M
Spodnie V by Very (z drugiej ręki)
Botki Bayla
Na ustach Clinique Grandest Grape

 

Założenia – sweter plus cekinowe spodnie:

  • sweter w kolorze z tej samej rodziny kolorystycznej co spodnie, optymalnie w dokładnie takim samym kolorze
  • buty sportowe lub zimowe na platformie
  • spróbować wersji z obcisłym golfem w tym samym kolorze co spodnie
  • w miarę możliwości dobierać kolorystycznie podobne płaszcze i torebki
  • nie mieć zahamowań do noszenia cekinów na co dzień

Przy okazji tej stylówki, zdałam sobie sprawę, jak mocno przydałyby mi się botki lub kozaki na porządnej platformie. Te buty, które tu mam, zastopowały mnie przy śniegu i musiałam zmienić spodnie na jeansy. Masywne bucisko ratowałoby tu sytuację. Ale koniec końców, pokazanie się na dworze w takich strojnych spodniach wywołuje u mnie dużo radości! Dobieram do tego zestawu granatowy płaszcz.

Jak już Wam wspominałam, nastrój jest teraz dla mnie głównym kryterium doboru stroju. W jakim kolorze widziałybyście to zestawienie swetra i spodni na sobie?